Дрони стежать за незаконною вирубкою лісів

Дрони стежать за незаконною вирубкою лісів

В Україні почали виявляти незаконну вирубку лісу за допомогою дронів.

Пілотний комерційний проект нещодавно провів стартап Drone.UA, передає.

Експериментальними ділянками стали лісовий масив площею 3284 гектари між Бояркою і Малютянкою на Київщині та територія національного природного парку «Залісся», який розташований у межах Броварського району Київської області та (частково) Козелецького району Чернігівської області.

Команда Drone.UA шукає несанкціоновані вирубки на базі системи Zemli.online за допомогою спектральних даних, одержуваних з супутника, або фотофіксації з дронів та вегетаційних індексів(кількість зелені), які розраховуються для кожної окремої ділянки.

«В ході аналізу двох знімків з супутника Sentinel-2a за серпень 2015 і липень 2016 у лісі між Бояркою і Малютянкою було виявлено дві планові вирубки розміром від 0,5 до 2,8 га загальною площею 38,2 га, які нині засаджені новими деревами, – розповідають у Drone.UA. – Разом з тим у НПП «Залісся» та суміжних територіях ми знайшли 10 га незаконних вирубок розміром від 0,5 до 3 га – «лисини» з’явилися у жовтні 2015 – липні 2016 року. Збиток від незаконних дій становив 4,9 млн гривень».

Дрони стежать за незаконною вирубкою лісів
На знімку синім відзначені санкціоновані вирубки, червоним – незаконні

 

Як зазначають співробітники стартапу, моніторинг вирубки лісів за допомогою квадрокоптерів дозволяє виявити «гарячі» точки у лісі протягом декількох годин.

«Дрони можуть навіть зафіксувати кількість зайнятої на вирубці техніки та номери машин», – кажуть у Drone.UA.

Згідно з даними Державного агентства лісових ресурсів, у січні-червні 2016 року обсяг незаконної вирубки лісів в Україні збільшився на 36% до 15,8 тис. куб. м порівняно з першим півріччям минулого року.

Джерело: ecotown

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *