До 1-го вересня 2017 року Гостомель може мати новий дитсадок

На першому засіданні 15-ї сесії Гостомельської селищної ради в порядку денному було зазначено 15 ключових пунктів, включаючи різне. Перед розглядом порядку денного депутати заслухали низку питань, що стосувалися співпраці з благодійним фондом співачки й народного депутата Оксани Білозір «Європейський міст», який взяв на себе зобов’язання допомогти селищній раді з придбанням двох автобусів.

До 1-го вересня 2017 року Гостомель може мати новий дитсадок

Один з них використовуватиметься для перевезення школярів, інший для  виконання тих чи інших соціально-побутових завдань. На початку засідання також обговорювалися питання адміністративно-територіальної реформи. Як з’ясувалося, наразі йде складання нових меж населених пунктів, і в тому числі  Гостомеля згідно закону України про добровільне об`єднання самоврядних територіальних громад.

Депутатів також хвилювала проблема пасажирських перевезень в час пік. З цього приводу виступив директор АТП №13250 Олександр Лабунський, повідомивши, що для покращення ситуації вже впроваджено додатковий графік руху. Однак народні обранці й громадськість зауважили, що цього не достатньо. З цього приводу керівник згадуваного підприємства на прохання селищного голови Юрія Прилипка та депутатів пообіцяв найближчим часом ввести ще додаткові графіки. А от щодо відкриття нових маршрутів, зокрема внутрішніх по селищу Гостомель, повідомив, що цей процес утруднює чинна постанова Кабміну, в якій висунуто умови, котрі важко виконати даному підприємству. Все ж це питання буде розглядатися. Щодо подорожчання квитків на пасажироперевезення, то за словами Олександра Лабунського їхнє підприємство здійснювало їх по нижчому коефіцієнту від інших перевізників Київської області — 0,42 копійки за пасажиро-кілометр, тоді як інші надавали ці послуги по 0,54 копійки, вони ж збільшили цей коефіцієнт до 0,44. З введенням в дію закону про підвищення мінімальної зарплати цей коефіцієнт знову може зрости. «Чому ж тоді його змінювали ще до збільшення «мінімальної зарплати?», — цікавилися депутати й представники громадськості. Керівник згадуваного автопідприємства пояснював це подорожчанням паливно-мастильних матеріалів.

Під час розгляду порядку денного питання Про внесення змін до рішення сесії Гостомельської селищної ради №50-03-VII від 24 грудня 2015 року «Про бюджет селища Гостомель на 2016», було ухвалене без особливих дебатів, так само, як і питання внесення змін до рішення сесії Гостомельської селищної ради №959-52VI від 17.01.2015р. «Про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в селищі Гостомель» та низка інших.

А от питання «Про внесення змін до договору про залучення коштів замовників будівництва об’єктів архітектури, що здаються в експлуатацію, на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури селища Гостомель №35 від 06.10.2016р. щодо відстрочення настання відповідальності, звільнення від сплати штрафних санкцій (в тому числі пені) за порушення строків сплати пайового внеску» – викликало тривалі обговорення. Дехто з депутатів непокоївся змістом цього положення щодо відстрочення настання відповідальності і звільнення від сплати штрафних санкцій. З цього приводу селищний голова Юрій Прилипко пояснив, що дане питання викладене у такому змісті тому, щоб інвестор мав можливість вже зараз продуктивно виконувати роботи з реконструкції існуючої споруди з надбудовою під дитячий дошкільний заклад за адресою: вул. Свято-Покровська, 73-є. «Якщо ми зважимося на шлях, яким пішли багато міських і селищних рад, то до 1 вересня 2017 року ми отримаємо сучасний дитсадок, —  зауважив селищний голова — нам це дуже вигідне рішення, адже зобов’язання зі сплати пайової участі в цього забудовника складає 9 млн. грн., а він вкладатиме кошти в новий дитсадок в розмірі 19 млн. грн., і це не рахуючи закупівлі обладнання». Все ж дане питання вирішено було довивчити й перенести на друге засідання селищної ради.

До 1-го вересня 2017 року Гостомель може мати новий дитсадок

Під час розгляду різного та депутатських звернень було ухвалено подання щодо укладення договору про побратимські відносини та співпрацю з Очаківською міською радою. Також було прийнято рішення щодо підтримки випуску книги про історію Гостомеля.

Валентин СОБЧУК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *