День Святої Трійці в Гостомелі

У найдревнішому храмі Приірпіння віряни Свято-Покровської церкви в Гостомелі відзначили день Святої Трійці. Святкову літургію провів настоятель храму, отець Петро. До речі, він з перших днів стояв біля витоків відродження церкви у селищі, й з Божої милості продовжує дбати за її оздоблення сьогодні. Зокрема, в храмі не так давно встановлено неповторний іконостас з липового дерева. Ми неспроста згадали про нього, адже символом свята є торжество зеленої гілки, через що й свята ще називають Зеленими. У цей день прийнято освячувати пахучі рослини і гілочки клена чи липи й прикрашати ними свій дім.  

В ім’я Отця і Сина і Святого Духа

«Ми бачили світло істинне, ми прийняли Духа Небесного, ми знайшли віру істинну, нероздільній Трійці поклоняємося. Вона бо спасла нас», — наголосив у своїй проповіді отець Петро.
Якщо говорити про історію свята, то Величний день Пасхи продовжується й завершується не менш світлим і великим святом Святої П’ятидесятниці. Поруч із Різдвом Христовим і Воскресінням воно належить до найбільших свят нашого церковного року. Зішестя Святого Духа – це неначе вінець і печать на ділі спасіння людського роду, що його довершив Син Божий. У дні П’ятидесятниці Сам Святий Дух помазує апостолів на проповідників Христового Благовістя, саме з цього дня народжується і починає діяти Христова Церква. Дух її веде, просвічує й оберігає на дорозі правди. Зміст богослужінь сповнений радості і прославлення Святого Духа і Святої Трійці.
Про Святий Дух, Третю Особу Пресвятої Трійці, майже нічого не знали в Старому Завіті. Лише такі великі праведники, як Ной, Авраам, Ісаак, Яків, подібні псалмоспівцю Давиду, відчували в своїх серцях дихання Святого Духа.
У Новому Завіті науку про Пресвяту Трійцю подано з можливою для людини повнотою, її розкрито богоосвіченими учителями церковними на підставі Слова Божого та зберігається вона в Церкві як головний і непорушний догмат християнської віри. Хто не вірить в Отця, Сина і Святого Духа, той не може називатися християнином.

Але в якому образі являвся Святий дух?
При Хрещенні Господньому в Йордані вперше явив Себе світові Святий Дух в смиренному вигляді голуба, що сходив з небес на голову Ісуса Христа. А в  свято Трійці Він явив Себе з великою могутністю у вигляді вогненних язиків над головами святих апостолів. Так явно і з такою могутньою силою ніколи не являв Себе Святий Дух, Третя Особа Трійці, ще ніколи так явно не була відкрита світові в трьох Особах Єдиного Бога. Тому свято Зішестя Духа на Апостолів називаємо днем Святої Трійці.
Ці вогненні язики спалили в душах і серцях апостолів усе нечисте, всякий страх і побоювання, повністю переродили їх. Дух Святий нагадав їм усе, що вони коли-небудь чули від Господа Ісуса Христа, і дав їм нечувану світу мудрість і чудесний дар промовляти мовами різних народів.

Чому важлива благодійність

Після святкової літургії отець Петро зустрівся з нашими кореспондентами й повів мову про благодійність.

Настоятель Свято-Покровської церкви отець Петро дякував за допомогу в організації благодійних обідів для малозабезпечених селищному голові Гостомеля Юрію Прилипку (зазначивши що це продовження традицій добрих справ Юрія Ілліча, який «зробив для нашої церкви більше, ніж будь-хто інший»), заступнику селищного голови Олексію Гончаренку та жіночкам, які готують смачні обіди – Ользі Іванівні, Анні Матешко, Марії Хавченко та Галині Нозі.

Також отець Петро сказав, що організація благодійних обідів для малозабезпечених при храмах має давню традицію. Відтак, висловив сподівання, що подібні благодійні обіди запровадять інші меценати при кожній церкві Ірпінського регіону. Адже у наш нелегкий час дуже важливою є така підтримка малозабезпечених людей.

Отець Петро зазначив, що ще Іоан Златоуст зауважував, що людина найбільше в житті  повинна навчатись милосердю, адже воно її робить людиною. Ми всі маємо потребу один в одному: бідний в багатому, багатий у злидареві, той, хто нічого не має, у тому, хто подає милостиню. Іоанн Златоуст трактує благодійність, як Божу мудрість. Він вважав, що в акті милосердя немає меж.

 До Вашої уваги фоторепортаж про святкування Святої Трійці та благодійну трапезну в Гостомелі

 Валентин СОБЧУК

 Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *