День Ірпеня-2019: святкувальників більшає, гостей меншає (+фото)

Саме такі дивні пертурбації відбуваються на День міста Ірпеня. Раніше на  святкування  гості з’їжджалися з усіх усюд, радуючи ірпінчан і потішаючи самолюбство містечкової влади. Свіжоминуле свято останню поки що владу мало чим порадувало…

На День міста-2019 не було офіційних осіб з області,  яким ірпінська влада  презентувала місто у найкращих традиціях «совдепії». Не було на святкуванні Дня Ірпеня і офіційних представників ані Ворзеля, ані Гостомеля, ні вже просто сусідньої Бучі, яка до 2007 року підпорядковувалася Ірпеню й до цього року «за інерцією» узгоджувала дні святкування з Ірпенем.

Натомість прибули  представники із кількох закордонних країн-міст-побратимів Ірпеня – відчувалося, що вже по «протоптаній доріжці». З прилеглих чи банально-бюджетно- підпорядкованих Ірпеню селищ на святкування прибули лише А.Помазан – голова Михайлівки-Рубежівки та (за деякими чутками) С.Даніш – за однією з трьох версій в. о. голови смт Коцюбинське.

До того ж цьогоріч  День Ірпеня збігся у часі з Днем Бучі. Здавалося б, випадковість? Якщо так, то дуже дивна, враховуючи ту обставину, що керманичі часто грішили  тим, що Дні міст просто переносили під тут чи іншу дату так, як це було їм зручно. Зауважте, що попередніми роками День Ірпеня постійно переносився. У 2016 році навіть на День Гостомеля (Свято Покрови Пресвятої Богородиці) «випадково» припав.

Найповчальніше у цій новітній історії святкування Дня Ірпеня те, що селищний голова Гостомеля Юрій Прилипко встигав і в Ірпені посвяткувати,  і на святі рідного селища розговітися. Цього ж року Юрій Ілліч завітав до сусідньої Бучі, оминувши пріснозгаданий нами Ірпінь.

Але це, так би мовити, «протокольна» частина звіту святкування Дня Ірпеня. Більш докладну картину якого доречно доповнити враженнями Яніни Заліської, опублікованими у  соціальній фб-мережі:

        «День Ірпеня насправді мені видався менш святковим, аніж у попередні роки. Не знаю, може я ставлюся до Ірпеня упереджено… Якщо чесно, була тому, що прийшла підтримати виступи талановитих дітей із багатодітної родини Яковенків (проект “Музична доріжка”, якою опікується БФ “Крила перемоги” (голова Вікторія Крамаренко). Тому була лише у центрі, де планувались виступи дітей.

        Що вразило? Та багато що!  Мимоволі порівнювала той Ірпінь і сьогоднішній… Так колись центр був багатолюдним, урочистішим, святковішим …

        Можливо, тому що були колективи шкіл, підприємств тобто так званий адмінресурс. Але часи змінились… Учора центральна площа Ірпеня, яка зазвичай була головною,  була не така вже й людна, можливо, тому, що “масовки” не було як у попередні роки.. Не було й традиційної урочистої ходи як раніше… Перед сценою, на якій виступали танцювальні колективи та обдаровані діти Ірпеня, прийшло  також не так і багато людей…  У другій половині святкового дня глядачами і слухачами взагалі були поодинокі перехожі (окрім мам і родичів, які підтримували своїх чад).  А найбільше народу було…  де б ви думали? Правильно! У зоні кафе-барів у шашличному ряду…

        Мистецький Ірпінь також був малолюдним. Відкрила для себе кілька нових імен (перед такими картинами не гріх і на коліна стати). Приємно, що мистецька зона нагадала той, старий і знайомий Ірпінь, де не було такого повального бізнесу на атракціонах і шашликах. Коли було багато виставок робіт народних майстрів, що радували око і душу…»

До уваги читачів фотомиттєвості святкування Дня Ірпеня

 Агнешка НОВАК

Юля СВІЧКОГАС

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *