Давньоруські сокири та аланський меч намагалися контрабандою вивезти із України (+ фото)

Предмети археології – аланський меч та дві сокири часів Київської Русі – вилучено працівниками Київської митниці Держмитслужби під час перевірки міжнародних поштових відправлень.
 
З однієї столичної адреси в двох посилках відправлялися до Німеччини та Великобританії, згідно з декларацією, «репліки для настінного декору».
Предмети були щільно обмотані фольгою та поліетиленовою плівкою і візуально зовсім не були схожі на заявлені репліки. Щоб визначити їх цінність та походження, митники направили виявлене на експертизу до Національного музею історії України. Згідно фахового висновку, одна з археологічних знахідок розміром 480х41 мм є мечем меотського типу середини ІV – V ст.
Поява такої зброї пов’язана з аланською експансією кінця ІІІ-IV ст. Такі мечі були поширені на Північному Кавказі, а вже згодом побутували у алано-сарматів Південнно-Західного Криму та з’явилися у Карпатському басейні. Меч має історичну та культурну цінність та є предметом археології.
Два предмети з іншої посилки є сокирами розміром 176х66 мм та 210х154 мм, автентичними зразкам ударно-рублячої зброї доби Київської Русі XI—XIIІ ст.
Один з двох артефактів – аналог сокири з давньоруських городищ на Черкащині та Житомирщині.
Обидві сокири, мають історичну та культурну цінність та є предметами археології.
Згідно чинного законодавства України, предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами та вивозитися за межі держави.
В обох випадках складено протоколи про порушення митних правил за ст. ст. 472 Митного кодексу України. Меч та сокири вилучено.
Важливо: експертиза не надає інформацію про ринкову вартість наданих на експертизу предметів археології, оскільки в Україні не існує офіційного ринку збуту археологічних артефактів.
Джерело: Прес-служба Київської митниці Держмитслужби

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *