Через «програмний збій» автопілота Tesla втратила керування і вбила людей (+ВІДЕО)

Інтернет-мережею поширено відео, на якому видно, як Tesla, неначе «з прив’язі зірвалася» – мчить вулицями, збиваючи на своєму шляху велосипедистів і врешті-решт розбивається об нерухому перешкоду.

«У Китаї Tesla втратила керування та розігналася до максимальної швидкості. Двоє людей загинуло, ще кількох було травмовано», – так описують дану ситуацію телеграм-канали, зазначаючи, що аварія сталася через «програмний збій» так званого автопілота.

Через «програмний збій» автопілота Tesla втратила керування і вбила людей (+ВІДЕО)

Судячи із дат відеореєстраторів, згадана подія сталася 5 листопада. Тобто невдовзі після скандальних заяв очільника компанії Tesla Ілона Маска відносно війни в Україні, його «історичної обізнаності» та порад стосовно референдумів на окупованих рашистами наших територіях.

Склалося враження, що і в самого Маска стався «програмний збій». Після таких висловлювань на його адресу було випущено чимало критичних стріл, зокрема закликів вийти з проектів Tesla та Starlink, що асоціюються з його іменем, за для подальшого успішного розвитку названих брендів.

Через «програмний збій» автопілота Tesla втратила керування і вбила людей (+ВІДЕО)

Звісно, все це внутрішні справи компанії та її керівництва. Але нам варто зважувати на те, що тисячі автомобілів «Тесла», обладнаних автопілотами, їздять українськими дорогами. Наскільки безпечне використання цього програмного забезпечення, яке призвело до трагічних наслідків у Китаї, зафіксованих на відео? Можливо, варто заборонити в Україні використання цих автопілотів. Хто за них нестиме відповідальність у подібних випадках: водій, що покладається на автопілот? виробник, який випустив авто з бракованим програмним забезпеченням? чи державна структура, яка надала дозвіл на експлуатацію автопілотів в Україні?

Юля СВІЧКОГАС

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *