БЕЗГОЛОВИЙ ІРПІНЬ

Таке враження склалося про керівництво міста внаслідок сьогоднішніх ранкових подій – після снігу у четвер. Заздалегідь на 10-ту годину анонсувалися 44-ту сесію міськради. Напередодні з’явилося повідомлення про засідання виконавчого комітету на 8-му ранку. Здавалося, що все логічно й послідовно. Спочатку виконком розглядає проект бюджету, аби потім його затверджують на сесії.

БЕЗГОЛОВИЙ ІРПІНЬ

Але в Ірпінської влади – своя логіка. Сумніви, що все буде гаразд  закралися ще на початку засідання виконкому, на якому головував Дмитро Христюк за відсутності міського голови з наразі невідомих причин. Пригадалося, як якийсь тиждень тому Карплюк гонорово поводився на першому зимовому засіданні виконкому, через пряму інтернет трансляцію з якого посилаючи привіти прокуратурі.

Сьогодні не було на виконкомі ні Карплюка, ні прямої трансляції в інтернеті. Не важко здогадатися, що причиною цього став вчорашній «полум’яний привіт» меру Ірпеня від прокуратури, де йому вручали підозру, яку той відмовився взяти.

Політичні опоненти чи то жартома, чи то всерйоз говорили, що внаслідок цих подій у прокуратурі не варто чекати сьогодні ні Карплюка, ні сесії міськради. Справа у тім, що за відсутності голови виконком може провести хтось із його кількох заступників, а сесію – лише секретар Ірпіньради. Після відставки Денисенка ця посада ще й досі вакантна. А відтак, за відсутності мера Ірпінь залишається безголовим, на жаль, у багатьох значеннях цього вислову.

БЕЗГОЛОВИЙ ІРПІНЬ Що сьогодні й стало очевидним. Ще о 7-й ранку на офіційному сайті міськради було розміщене оголошення про сесію на 21 грудня. За чверть восьму працівник апарату міськради розіслав депутатам по вайберу повідомлення про перенесення сесії з 21 на 28 грудня. Залишається питанням, хто міг підписати дане розпорядження? Адже самі смс-повідомлення працівника секретаріату не мають юридичної сили для зміни дати проведення сесії. Його можуть санкціонувати лише секретар міськради та міський голова. Оскільки наразі не обраний новий секретар, то підписати міг таке розпорядження тільки Карплюк, якого не було сьогодні на робочому місці, і взагалі не зрозуміло, де він подівся.

Обізнані в бюрократичній кухні люди сказали, що він може по поверненні підписати цей документ заднім числом. От тільки питання, коли він повернеться і чи повернеться до Ірпеня взагалі? Чимало депутатів мають сумнів відносно того, що 44-та сесія відбудеться й 28-го грудня. Сьогодні інтернетом поширювали повідомлення від Карплюка, що той начебто втомився від прокурорів і йде у відпустку. Мимоволі пригадалися його заяви-наміри двомісячної давнини про те, що він зібрався на місяць у відпустку, аби оселитися в наметі під обласною прокуратурою.

БЕЗГОЛОВИЙ ІРПІНЬ Словом, через таку непевність і не послідовність номінального міського голови Ірпеня, який більшість робочого часу перебуває у всіляких «відпустках» та «відрядженнях», місто не може нормально функціонувати. Залишаються нерозглянутими понад сотню питань, внесених до порядку денного. Немає секретаря Ірпіньради, нову кандидатуру якого Карплюк не спромігся (очевидно, через надмірну зайнятість) за три тижні бодай винести на обговорення депутатів. Також під великим питанням вчасне затвердження бюджету Ірпеня (разом із селищами) на 2018 рік. Подібні зволікання з ухваленням річного бюджету траплялися й раніше, коли затримувалися із прийняттям державного, й відповідно, усіх місцевих бюджетів. Проте,  щоб через мера-прогульника – такий випадок справді унікальний для всієї України.

 Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *