Безголова влада продовжує дерибан

Сьогоднішня, 74 сесія Ірпіньскої міської ради, пройшла без міського голови, і більше того  – навіть без легітимного його виконуючого обов’язки. Оскільки новообраний секретарем міськради Андрій Літвинов ще не пройшов спецперевірку (ще не відомо чи він її взагалі пройде, зважаючи на заведену кримінальну справу за перевищення повноважень), то Ірпінська влада на даний час фактично залишилася без голови.

Іншими словами, немає в Ірпені зараз людини, яка б за посадою мала право головувати на сесії. Тому на звітному засіданні виникла необхідність обирати головуючого. Депутати 21 голосом «так» обрали ним Літвинова. Інших пропозицій не надходило.

Депутатська більшість була не такою чисельною, як на попередніх сесіях, і виглядала менш переконливо. На початок засідання зібралося 23 депутати із 36. Повним складом проігнорували сесію фракції ВО «Свобода» (голова – Богдан Мельничук) та «Солідарності жінок України» (голова – Ольга Олійнич).

Засідання проходило в доволі звичному нудто-мінорному режимі, започаткованому ще за Карплюка. Питання так само не обговорювали, лише деякі вибірково «розшифровувалися» кількома фразами. Звично відголосувалися без обговорень чи оприлюднень «зекономлених» забудовникам коштів питання пайової участі.

Депутати голосували «по накатаному», хоча час від часу втрачали пильність, забуваючи натиснути зелену кнопочку. Тоді головуючий, як раніше його попередниця (пересаджена із президії в залу Анастасія Попсуй) закликав колег до уважності й зосередженості. Таких закликів на довго не вистачало – деякі питання доводилося переголосовували по кілька разів, доки вони не набирали необхідну кількість голосів.

Окрім тих, що стосувалися вже колишнього депутата – Михайла Ковальчука. Його зміни цільового призначення землі з індивідуального на багатоквартирне будівництво (по двох об’єктах на Чехова, 6-е та Пушкінській, 25-б) вже в котрий раз «продинамили» нині чинні депутати. У приватних розмовах «не для преси» розповіли, що сам М.Ковальчук будучи при владі конфліктував із забудовниками. Тепер чинні депутати вирішили провчити колишнього.

Натомість своїм забудовникам депутати дають «зелене світло» на зміну цільового призначення, що називається, «без шуму і пилі». Одразу після провалу питань Ковальчука 23 голосами «так» підтримали зміну будівництва гаражу на об’єкт ринкової інфраструктури по вул. Ярославській депутату від «Нових облич»  Миколі Куровському, який сам спочатку також проголосував за своє питання. Після чого спохватився, згадавши про конфлікт інтересів, попросив проголосувати. Повторне голосування набрало 20 «так» – достатньо для прийняття рішення.

Так само, без зайвих ускладнень, відголосувалися зміни цільового призначення із індивідуального на багатоквартирне будівництво забудовникам Олександру Пікулику по Мінеральній, 11-б та М.Скибі на Гагаріна, 51.

Не в приклад забудовницям О.Білявцевій та А.Монаковій, аналогічні питання яких відносно будівництв по вулиці Українській, 1-б (з різними дробами) – на заклик головуючого утриматися заради доопрацювання – не були підтримані.

 

Ніна КОСТЕНКО

 Олександр НАКАЗНЕНКО

 

До уваги читачів фотомиттєвості 74 сесії Ірпінської міської ради

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *