«Антонов» відновив літак Ан-22 «Антей»

12 лютого 2016 року відбулася видатна подія для авіації України – до повітряного флоту країни повернувся Ан-22 «Антей» – перший у світі широкофюзеляжний транспортник, поява якого відкрила нову еру в світовій авіації.

«Антонов» відновив літак Ан-22 «Антей»

Працівники підприємства виконали значний обсяг робіт, аби відремонтувати Ан-22 після тривалого перебування на землі. «Незважаючи на те, що послідовники «Антея» – славнозвісні Ан-124-100 «Руслан» та Ан-225 «Мрія» – є впевненими лідерами сучасного ринку повітряних перевезень надважких та великогабаритних вантажів, увага до Ан-22 не зменшувалася. Саме тому було прийняте рішення про його відновлення», – повідомила прес-служба підприємства.

Востаннє цей літак, побудований у 1974 році,  підіймався в небо в березні 2009 року. Як кажуть пілоти, «до того часу він облетів майже весь світ, за винятком США та Нової Зеландії. При цьому «Антей» перевозив найрізноманітніші вантажі. Сьогодні в ньому також є потреба, і ми впевнені в його здатності продовжити працювати».

Як йдеться в повідомленні, Ан-22 – справжній шедевр авіаційної техніки. В 1965 році показ цього літака з максимальною вантажопідйомністю 80 т на виставці в Ле Бурже став світовою сенсацією. Англійська газета «Таймс» писала: «Завдяки літаку Ан-22 Радянський Союз випередив всі інші країни в літакобудуванні на два роки».

На ДП «Антонов» зауважили, що На рахунку Ан-22 – 41 світовий рекорд.

Джерело: Народний оглядач

One thought on “«Антонов» відновив літак Ан-22 «Антей»

  1. Не перестаю восхищаться красотой антоновских машин, а десятка, хотя её судьба была не слишком удачной, до сих пор греет сердце.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *