АНТК «Антонов» – політ нормальний?

Перше представлення першого прототипу нового багатоцільового транспортного літака Ан-132  – літака-демонстратора Ан-132D, побудованого ДП «Антонов» у кооперації з компаніями King Abdulaziz City for Science and Technology (KACST) та Taqnia Aeronautics Co., Королівство Саудівська Аравія, за рекордний термін  – менше 2 років, відбулося 20 грудня минулого року.

АНТК «Антонов» – політ нормальний?

31 березня 2017 року зі злітної смуги аеродрому «Святошин» в супроводі нового реактивного транспортного літака Ан-178 прототип вперше піднявся в небо і здійснив успішний переліт на льотно-випробувальну базу підприємства в Гостомелі – аеродром «Київ-Антонов». Політ тривав 1 годину 50 хвилин.

На захід до Гостомеля завітали Президент України Петро Порошенко та Його Високість, принц КСА Turki Saud Mohammed Al Saud, представники урядів обох країн, народні депутати України, представники дипломатичних місій різних країн світу.

АНТК «Антонов» – політ нормальний?

Звичайно, попіаритись на такій події владі Гостомеля не знайшлося можливості, тому її просто не афішували, та, можливо, якийсь гостомельчанин, підвівши очі до небес, умудрився все ж таки щось там розгледіти.

Так з’явилися чутки, що ДП «Антонов» припиняє свою діяльність, а король Саудівської Аравії відмовився від серійного виробництва літака Ан-132.

На запит редакції «Зоря Приірпіння» в прес-службі ДП «Антонов» запевняють: «АНТОНОВ» продовжує працювати! Саудівська Аравія не відмовлялася від співпраці з Україною за програмою Ан-132. Ан-132D – літак-демонстратор, тобто дослідна модель Ан-132, яка використовується для розробки оптимальної конструкції та комплектації Ан-132.

Ан-132D не виготовлятиметься серійно. Серійно буде випускатися Ан-132.Також повідомили, що зараз літак має пройти певний цикл випробувань для одержання сертифікату типу. Без цих документів він не може бути переданий до експлуатації. А це додаткові, суттєві витрати. Тільки на літаках сімейства Ан-148/Ан-158 мають бути замінені більше 5400 найменувань виробів. Для цього також потрібен час. Фінансування цих програм виконується за рахунок ресурсів ДП «АНТОНОВ». Цей процес триває. По його завершенні виробництво літаків буде продовжено.

Більш того, 19 червня стартує авіасалон Le Bourget-2017, цвяхом експозиції якого стане наша ластівка. Таким чином сподіваються знайти замовників з ЄС.

Крім Ан-132D на виставці буде представлена продукція ще 10 українських підприємств, і якщо з 19 по 25 червня ви будете в Парижі, то не проходьте повз 6-го залу, стенду А54.

АНТК «Антонов» – політ нормальний?

Та не тільки допитливі гостомельчани пророчать кінець «Антонову», колишній керівник служби провідних конструкторів по літаку Ан-225 «Мрія», зам. головного конструктора по літаках Ан-218, Ан-124, Ан-124-100, Ан-225 та їх модифікаціях, а також авіаційно-космічних системах, к.т.н. (1985 р. АН УРСР) Анатолій Вовнянко вважає, що розробка так званих «нових» літаків Ан-178 і Ан-132 – лише спроба вислужитися перед владою і втриматися на робочих місцях робітників підприємства. За останній десяток років не було створено жодного нового типу літака, використовувались літаки давно вже створені Балабуєвим П.В. і Антоновим О.К., що допомагало не витрачати багато коштів, – пише колишній працівник, а також пропонує простий план спасіння авіабудівної галузі України: терміново провести нараду на найвищому рівні за участю незалежних авіабудівників і експертів; розробити за участю незалежних авіабудівників та затвердити реальну «Програму збереження та розвитку авіабудівної галузі України».

Цікаво, що з цього вийде?

 Надія ФЕДЦОВА

 

Довідка

Ан-132D – перший прототип нового легкого транспортного літака Ан-132, призначеного для заміни регіональних Ан-32 та Ан-26. Програма Ан-132 реалізується ДП «Антонов» у кооперації з компаніями King Abdulaziz City for Science and Technology (KACST) та Taqnia Aeronautics Co., Королівство Саудівська Аравія. До проекту залучені підприємства авіаційної галузі України та провідні компанії-постачальники авіаційної промисловості світу.

Ан-132 призначений для польотів на близько- і середньомагістральних маршрутах, може виконувати широкий спектр завдань з перевезення вантажів. Має крейсерську швидкість  500 км/год і максимальну висоту крейсерського польоту 9000 м. Його вантажопідйомність – 9,2 т, довжина – 24,5 м, висота – 8,8 м, розмах крил – 29,2 м. Орієнтований на перевезення вантажів в складних кліматичних умовах – в жарких країнах і на високогір’ї.

Відзначимо, Ан-132D – це перший літак в лінійці Антонова без російських комплектуючих. У будівництві літака використовували переважно українські, а також іноземні комплектуючі високої якості. Зокрема, турбогвинтові двигуни закупили в канадській компанії Pratt & Whitney, повітряні гвинти – в британській Dowty Propellers. Крім того, авіоніку і систему енергопостачання на літаку забезпечила американська компанія Honeywell, а систему підготовки повітря – німецька Liebherr.

Ан-132D використовуватиметься для демонстрування технічних можливостей моделі.

В ході авіасалону Le Bourget-2015 (Париж), ДП «Антонов» саудівська Taqnia, УкрНДІАТ, «Алтіс Холдинг» (Україна), і Broetje-Automation (Німеччина) підписали протокол про наміри про проектування і будівництво авіаційного заводу в Саудівській Аравії. Частина літаків вироблятиметься в Україні, але одночасно з цим в Саудівській Аравії будуть створюватися потужності для виробництва цього літака і компонентів на території королівства.

Компанії мають намір реалізувати ряд поставлених завдань, включаючи передачу технології авіаційного виробництва Королівству СА, а також підготовку представників Саудівської Аравії до роботи в сфері авіаційного виробництва, де персонал з Саудівської Аравії будуть навчати українські фахівці в галузі авіаційної промисловості, а трудові ресурси в спільній компанії будуть обмежуватися тільки громадянами України і Саудівської Аравії. Для розділення першого досвіду Саудівської Аравії в галузі авіаційного виробництва з інститутів і університетів будуть залучені кваліфіковані представники Саудівської Аравії.

За попередніми оцінками, внутрішня потреба саудівського замовника і його силових структур в багатоцільовому Ан-132 і його модифікації оцінюється в близько 80 машин. Потреба ринку в новому Ан-132 на період до 2025 року – понад 200 машин. Літак також може бути затребуваний замовниками близькосхідного регіону.

Саудівська Аравія також буде мати право інтелектуальної власності та конструкторськими кресленнями на літак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *