Акція протесту проти побиття активістів пройде в Ірпені

У суботу, 18 травня, о 12:00 на Центральній площі Ірпеня по вул. Шевченка жителі Приірпіння приєднаються до всеукраїнської акції “Україна питає: хто замовив Катю Гандзюк?”.

Акція протесту проти побиття активістів пройде в ІрпеніПоштовхом до її проведення стало бажання підтримати ініціативну групу друзів Каті Гандзюк і провести подібні акції у всіх містах і містечках України. Зокрема для того, щоб запитати ГПУ та СБУ, що наразі відбувається зі справою Каті і чому вже майже рік суспільство не може почути від прокуратури та поліції чіткої відповіді на це питання.

Учасники акції планують адресувати це питання і новообраному президенту Володимиру Зеленському, оскільки відтепер саме він гарантуватиме права і свободи громадян України.

Президент, на думку організаторів, повинен пам’ятати, що з 2017 року в різних регіонах України було здійснено понад 50 нападів на активістів, жодного замовника яких досі не покарано!

Члени спеціально створеної для розслідування цих нападів тимчасової слідчої комісії Верховної Ради публічно стверджували, що шоковані тим, що дізналися про ситуацію з правами активістів в регіонах. Проте домогтися ефективного слідства у справах нападів на активістів так і не вдалося.

Організатори акції закликають вийти на площі всіх, хто не готовий миритися зі спробами силових відомств злити та зам’яти справу про замовне вбивство, організоване політиками на найвищих державних посадах. Вийти та нагадати всім, що Україна, в якій за два роки організовано та не розслідувано більше 50 замовних нападів на активістів, потребує негайних змін.

Серед жертв замовних нападів також імена кількох жителів Приірпіння, які були побиті через свою громадську діяльність. Зокрема голови ТВК Коцюбинського Людмили Демченко та активіста Віктора Бархоленка, до якого вночі залізли в будинок і вчинили напад.

“Зухвалість цього нападу полягала в тому, що це було скоєно не, наприклад, на вулиці, а в нього у будинку”, – стверджує керівник ГО “Громадський рух захисту зелених зон Київщини”, депутат Ірпінської міської ради Лаврентій Кухалейшвілі.

“Напади відбувалися скрізь у Приірпінні, у кожному населеному пункті”, – наголошує депутат.

До речі, самому Лаврентію не так давно за активну громадську діяльність спалили машину. Активіст стверджує: це, щоб залякати місцевих жителів, щоб вони не відстоювали свої законні права, зокрема на зелені зони, які знищують шаленими темпами заради забудови та наживи.

Організатори акції вважають символічним, що її буде проведено в траурний день — День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Адже, як і десятки років тому, боротьба із системою і грубим порушенням прав людини для українців досі актуальні. Тому захід почнеться з хвилини мовчання та вшанування жертв репресій.

Джерело: Ірпінь онлайн

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *