4 500 євро субсидія на новий електромобіль, 2 250 євро – на вживаний

4 500 євро субсидія на новий електромобіль, 2 250 євро – на вживаний

Латвія ухвалила рішення ввести субсидії на придбання нових та вживаних електромобілів. Купівлю нових електромобілів країна буде субсидувати в розмірі 4 500 євро від початку 2022 року, а на купівлю старих електромобілів і нових гібридних автомобілів виділятимуть 2 250 євро, повідомляє Finance.ua.

Термін дії програми встановлено на два роки, тобто до кінця 2023 року – або до вичерпання коштів. Під час купівлі нового електромобіля або гібридного автомобіля планується одночасно надати підтримку списанню існуючого автомобіля. У разі утилізації старого автомобіля субсидія збільшується на 1000 євро.

Крім того, планується, що в регламент конкурсу буде включена умова про те, що комерсант – продавець електромобілів повинен запропонувати покупцеві (резиденту) програму, що має додатковий стимулюючий ефект (знижка, привабливий лізинг тощо).

Однак, існує низка умов, наприклад, ціна автомобіля не може перевищувати 50 тисяч євро без податку на додану вартість (ПДВ), і покупець не зможе продати автомобіль протягом чотирьох років.

Існують також вимоги до мінімального пробігу: новий електромобіль повинен проїжджати не менше 15 тисяч кілометрів на рік, приблизно 40 кілометрів на день або 80 тисяч км протягом чотирьох років. Якщо пробіг буде меншим, частину державної допомоги доведеться повернути. І ще один момент: держава передає субсидію продавцеві автомобілів, а не покупцеві.

Джерело: ecotown

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *