Глава Офісу реформ Київської обласної державної адміністрації, депутат Київської облради, голова комісії з питань розвитку місцевого самоврядування, децентралізації та адміністративно-територіального устрою Володимир Удовиченко вважає, що на Київщині в цьому році на вибори можуть піти тільки 6 громад.
«На Київщині до виборів готові Медвинська і Великодимерська громади. Крім того, Центральна виборча комісія повинна розблокувати проведення виборів в ОТГ, центри яких є містами обласного значення – це Ржищівська, Бучанська, Березанська та Гостомельська громади. Там були проблеми зі зміною меж районів і міст. До серпня є час, може, хтось ще встигне підготувати документи», – говорить він.
За словами в.о. керівника департаменту містобудування та архітектури Київської обласної державної адміністрації (КОДА) Дмитра Ликова, відповідно до перспективного плану на Київщині може бути створено 29 ОТГ.
Окрім того, 10 липня Президент України Петро Порошенко підписав закон №6431 про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» (щодо забезпечення фінансування місцевих виборів).
Експерти стверджують, що процес об’єднання це не прискорить, а громади в області з’являться тільки в разі відповідного наказу районним адміністраціям, які гальмують процес децентралізації. При цьому, восени нинішнього року в столичному регіоні на вибори підуть тільки шість з майже трьох десятків громад.
Згідно з повідомленням прес-центру ініціативи «Децентралізація влади», фінансування виборів значно збільшилася.
«Президент України підписав закон, який регулює питання фінансового забезпечення місцевих виборів, в тому числі і перших місцевих виборів в об’єднаних територіальних громадах. Законопроектом на 272,3 млн гривень збільшено субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», – йдеться в повідомленні.
За даними Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, всього в країні до виборів готові 123 об’єднані територіальні громади.
«Не дивлячись на критику і скептицизм з боку противників добровільного об’єднання громад, об’єднавчі процеси в цілому пройшли вже 2,5 тисячі колишніх місцевих рад. Динаміка з кожним роком зростає, ми вже долаємо екватор формування громад. Очевидно, що обраний вектор реформи є правильним. Але затягувати з процесом об’єднання не можна, тим більше, що з точки зору законодавства зробити залишилося лише кілька кроків», – зазначив перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода.
Джерело: Моя Київщина