Політизація молоді в Україні досить довгий час вважалась суперечливим процесом та зазнавала постійного тиску з боку сталої системи адміністративного управління. Але, не дивлячись на це, відіграла суттєву роль у державотворчих процесах.
Якщо згадати хронологію революційних змін на теренах України, то ми побачимо різні політичні бачення, вподобання та партійні окраси, але не це ставало рушійною силою змін. Молодь зробила акцію протесту «Революцію на Граніті», активно підтримала «Помаранчеву революцію», стала «двигуном» Єврореволюції «Революції гідності». Але чому це не спрацювало? Чому за 24 роки Незалежності наша країна так і не змогла досягти Європейського рівня життя? Особисто я вважаю, що проблема полягає в тому, що рушійна сила в обличчях молодих, перспективних та рішучих членів нашого суспільства – брала участь лише у протестних процес, а не в процесах становлення нової державності. Як тільки бунтівний дух згасав, на місцях державних чиновників заявлялись ті самі обличчя, а про двигун та першопрохідців цих подій забували.
Завдяки постреволюційній виборчій компанії, об’єктивно відбулося певне омолодження української політики, пов’язане з включенням до вже існуючих політичних проектів великих груп молодих активістів, пов’язаних з Майданом, а також зі створенням окремих нових партій, сформованих майданівським середовищем. Але для ефективного розвитку України, як Європейської держави, цього не достатньо. Владу в країні встановлює не лише Верховна Рада, а й адміністративне управління на місцях, оскільки кожна адміністративна одиниця є локальним організатором та постійно взаємодіючим органом з усіма верствами населення.
На сьогоднішній день, перед Україною стоїть завдання збереження державності, головною умовою чого є швидка модернізація економіки і суспільства. Значною мірою реформування – завдання професіоналів-управлінців. Потенціал змін, який несе з собою в політику молодь, може мати інше призначення – контролювати владні інститути і політичні еліти, протидіяти можливим спробам відмовитися від потрібних суспільству змін. Робити це молоді політики можуть лише зсередини політичної системи, беручи участь у партійній політиці та виборчих органах.
Незалежна й суспільно-політична активна молодь – гарантія збереження і розвитку нової України. Країни, яку поважають в Європі та всьому світі!
Марія ШЕВЧЕНКО