Згоріла історична будівля: підозра умисного підпалу (+ фото)

У селищі Ворзель зайнялася історична будівля, що мала стати музеєм комунальну “Аптека 77”

У ніч 21 березня у селищі Ворзель сталася пожежа історичної 100-ї  будівлі “Аптека 77”. За словами депутата БОТГ Хрокало В.О. скоріш за все це не випадковість: “Можливо підпал, аптека вистояла окупацію, були там бомжі, скоріш за все підпал.

Згоріла історична будівля: підозра умисного підпалу (+ фото)

Нагадаємо, багатостраждальну  комунальну ворзельську аптеку відкрили після багатьох років простою у 2015 році

В 2012 року на сайті Ворзельської селищної  ради було повідомлено про ліквідацію комунальної аптеки впродовж 5 місяців. Потім приміщення здаватимуть в оренду без зміни цільового призначення. У громади селища була версія, що справжньою причиною закриття аптеки була земельна ділянка, що знаходиться у центрі селища, де є всі комунікації.  Чутки вилились у публікації в різних медіа, і, як наслідок, у протести. Були залучені і центральні телеканали. Громада селища наполягала на тому, щоб зробити у приміщенні музей і включити “Аптеку 77” в державний реєстр історико-культурної спадщини Ірпінського регіону.

Заворушилися потенційні забудовники, запевняючи ворзелян, що аптека у аварійному стані, тому єдиний вихід її знести, збудувавши  багатоповерхівку. Ну, а вже у ній виділити приміщення під аптеку. На комісіях ВСР на розгляд депутатського корпусу було винесено проект реставрації “Аптеки 77” з побудовою багатоквартирного будинку, дане рішення не було проголосовано на сесії ВСР.

Врешті, приміщення аптеки 2015 року взяло в оренду. Ірпінське комунальне підприємство «Аптека–21», керівник Олег Олександрович Костенецький, який працював у селищі декілька років. Земля, яку колись орендувала аптека, була передана у комунальну власність Ворзельській селищній раді.

Після розірвання договору оренди ВСР з КП “Аптека-21” приміщення було зачинено і почало занепадати,  там почали мешкати безхатьки, біля самого приміщення з’явилися завали сміття, а в ніч з 21 березня виникла пожежа, яка пошкодила дах і основні конструкції будівлі.

Згоріла історична будівля: підозра умисного підпалу (+ фото)

Дільничний поліції Ворзельського старостенського округу Ігор Силаков дав коментар, що з приводу пожежі відкрито кримінальне провадження по статті 270 Кримінального кодексу «Порушення встановлених законодавством вимог  пожежної або техногенної безпеки». Наразі проводиться подальше розслідування.

.

Юлія ПОЛЯНСЬКА

Про інші НАДЗВИЧАЙНІ ПОДІЇ читайте ТУТ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *