ЗАПОЧАТКОВАНО ТРАДИЦІЮ – ЕКСКУРСІЇ ІРПЕНЕМ

ЗАПОЧАТКОВАНО ТРАДИЦІЮ – ЕКСКУРСІЇ ІРПЕНЕМДля бажаючих здійснити подорож історичними місцями, краще пізнати і зрозуміти як жили до нас, ознайомитися з культурною спадщиною в Ірпені стартував проект «Ірпінь туристичний» і екскурсія «Поглянь, де ти живеш». Стартував сьогодні, 23 березня з учнів 6-а класу 17 школи. Краєзнавчу екскурсію підготувала Олена Геннадіївна Плаксіна; організував Інформаційно-туристичний центр. В Ірпені це вперше, внутрішній туризм до цього тут ще ніхто не проводив.

До початку екскурсії Олена Геннадіївна встигла трішки поводити дітей по музею, розповісти про художників 20 сторіччя, показати картини і сучасні виставки.

Довжина маршруту близько 9 км, тривалість – дві години. Екскурсія здійснюється в два етапи: оглядова екскурсія Ірпінем, а другий етап – зустріч-спілкування з місцевими творчими колективами та майстер-клас народних умільців.

Першою зупинкою на екскурсійному маршруті був залізничний вокзал, з якого розпочалася історія Ірпеня.

З письмових джерел відомо, що раніше Ірпінем проходило лише 8 поїздів на день. Швидкісні поїзди були чимось новим для місцевих жителів, тому вони робили насипні гірки, на яких будували альтанки і сиділи любувалися проїжджаючими поїздами. А в суботу і неділю в літній період на вокзалі поїзди з Києва зустрічав духовий оркестр.

Ще один цікавий факт: до війни, приблизно в 20-30 роках на місці 12 школи стояла пожежна частина, потім лісова школа. В 70-х роках після пожежі був пустир і десь в 80-х побудували школу. Про це і багато іншого дізналися екскурсанти проїжджаючи вулицею Грибоєдова. Наступними зупинками були: санаторій «Ірпінь», Національний університет державної податкової служби України, парк дружби ім. З.Алієвої та парк ім. В. Правика і кінцевою зупинкою став Центральний будинок культури.
Також дізналися багато цікавого про видатні постаті ХХ сторіччя: поета і перекладача Максима Рильського; диригента Володимира Йориша; художника Володимира Сидорука, про якого вже багато почули ще перед початком екскурсії в музеї; побачили, де жила оперна співачка Оксана Петрусенко; ознайомилися з біографічними фактами життя письменниці і видавця Ольги Прохасько; довідалися, як поет і прозаїк Борис Пастернак в 1930 році в Ірпені повернувся до життя.

Цю екскурсію потрібно відвідати кожному. Вона змушує весь світ почекати! Вона дає інший погляд на місто і створює навколо зовсім іншу атмосферу, яка залишиться назавжди. Ви не повірите, але ви проїдетеся Ірпінем вперше!

 

Автор: Надія ФЕДЦОВА

Фото: Олександр НАКАЗНЕНКО

One thought on “ЗАПОЧАТКОВАНО ТРАДИЦІЮ – ЕКСКУРСІЇ ІРПЕНЕМ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *