З липня автостоянки обов’язково оснащуватимуться зарядними станціями для електромобілів

З 1 липня 2019 року в Україні набуває чинності обов’язкова вимога щодо встановлення на парковках, які будуються або реконструюються, зарядок для електрокарів. – мінімум 5% машиномісць.
З липня автостоянки обов’язково оснащуватимуться зарядними станціями для електромобілів

Нові зміни передбачають державні будівельні норми щодо проектування автостоянок і гаражів, прередає Мінрегіон.

Згідно з документом, не менше ніж 5% машиномісць від загальної кількості у гаражах та автостоянках необхідно виділяти для облаштування зарядними пристроями для паркування транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома).

З 1 липня 2019 року місяця всі нові або реконструйовані парковки повинні обов’язково будуватися з дотриманням цієї вимоги, наголосив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«Сьогодні в Україні налічується майже 13 тисяч електромобілів, тільки цієї весни попит на електромобілі серед українців зріс на 67%, – пояснює він. – Тому ми йдемо в ногу з часом і у нових змінах у ДБН щодо автостоянок прописали необхідність проектувати не менше 5% місць на парковках з електрозарядками».

До 2030 року всі машиномісця на парковках України матимуть електрозарядки, сподівається Лев Парцхаладзе.

Зміни у ДБН «Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів» розроблені ПАТ «КиївЗНДІЕП» та доступні за посиланням: .

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

Джерело: ecotown

 

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *