ЯК ВИЗНАЧИТИ НІТРАТНОГО КАВУНА

П’ЯТЬ ОЗНАК НІТРАТНОГО КАВУНА:
ЯК ВИЗНАЧИТИ НІТРАТНОГО КАВУНА— постукаєте по кавуну — відчуття, немов б’єте по приспущеному м’ячу;
— зріз гладкий і навіть глянцевий на вигляд, хоча повинен світитися цукровими крупинками;
— якщо розкришити м’якину в склянку з водою, то вода стане рожевою або червоною, здоровий кавун зробить рідину просто каламутною;
— м’якина бліда з товстими прожилками;
— якщо при стисненні кавун не тріщить, але на вигляд зрілий, значить, дозрів він не без чужої «допомоги».ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО ВИ НЕ ПОМИЛИЛИСЯ
Перший показник природної стиглості кавуна – суха плодоніжка (хвостик на верхівці плоду). Кавуниха (слід від квітки на нижньому «полюсі» плоду) — лише анатомічний дефект квітки, із стиглістю він ніяк не зв’язаний.
Вважається, що стиглий кавун повинен дзвеніти, якщо по ньому поплескати долонею. Насправді звук залежить від того, розм’якшилася всередині м’якина чи ні. Якраз зелений плід і дзвенітиме, а стиглий кавун повинен бути глухим.
Тріск, який видає кавун, якщо його стиснути руками, — хороша ознака. Такий товар можна сміливо купувати.
Земляна пляма внизу на боці, повинна бути жовтою, а не білою.

І останнє. Стиглий кавун можна легко подряпати – провівши по ньому нігтем, ви без зусиль знімете верхній шар шкірки.

One thought on “ЯК ВИЗНАЧИТИ НІТРАТНОГО КАВУНА

  1. Багато хибних стереотипів, повірте людині, що виросла серед кавунів. Якщо ви стиснете холодний кавун – як правило, він такий зранку, то “ягода” рипітиме і навіть може репнути, ледь торкнувшись сусіднього кавуна, а нагрітий кавун, що лежить на базарі під сонцем, буде м’який, ніби м’яч. “Кавуниця” справді зі стиглістю не пов’язана, зате повязана із солодкістю – “вона” часто солодша за “нього”. Суха плодоніжка з таким же успіхом може означати, що кавун давно перестиг і всередині вже напівпорожній. Нарешті, різні сорти можуть відрізнятися і прожилками, і кольором, і розміром, і часом достигання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *