Як будували найбільший солом’яний будинок в Україні

Будинок Устинова – триповерховий котедж на березі Десни в Хотянівці (Київська обл).
Як будували найбільший солом'яний будинок в Україні
Особливості: сосновий каркас; солом’яні стіни.
У клієнта було 2 вимоги:
1. Критий двір для відпочинку взимку.
2. Прості форми – для недорогого швидкого зведення.
Як будували найбільший солом'яний будинок в Україні

«При будівництві довелося врахувати ризик затоплення будівлі при розливі річки. Вийшли з положення методами «народної української архітектури» – насипали під будинок 1,2 – 1,3 метра грунту. Крім того, клієнт зажадав зробити перший поверх технічним (гараж, котельня, комора) – навіть при сильному піднятті рівня води житлова площа не постраждає» – розповідає архітектор проекту Константин Бульков, студія «Ансамбль».

Фундамент виконали за технологією гвинтових паль. Монтаж, обварювання основи та фарбування надземних конструкцій зайняли 2 робочі тижні. Будівництво почалося влітку 2012 року. Дерев’яний каркас змонтували на сталевих пластинах і шурупах.
Перекриття утеплили соломою. Підлогу утеплили солом’яними тюками: внизу дерев’яні лаги, вище шар тирси з глиною, солома, зверху теж тирса з глиною. Глиняно-тирсовою сумішшю звукоізольовали металеву покрівлю.

До кінця будівельного сезону змонтували основний каркас та покрівлю. Грамотний проект дозволив використовувати мінімум дерева в розрахунку на м2.
У 2013 році сталася повінь, тому будівельний сезон почали з затримкою – в кінці липня. Вода стояла під оголовками паль. «Страхувальні» інженерні рішення спрацювали ще до здачі будинку в експлуатацію.
Як будували найбільший солом'яний будинок в Україні
У 2013 район почали забудовувати, підсипати транспортні шляхи – завдяки цьому рівень дороги збігся з рівнем споруди. Вирівняли ділянку і зробили під’їзд до будинку.
Уклали солому в стіни – безкаркасним способом, ущільнили пакувальною стрічкою. Через невисоку якість, солом’яні бруски 25 ? 40 см примотували до стін – щоб глиняна штукатурка не з’їжала і не потріскалася.

У 2014 році продовжили облаштування. Влаштували комунікації. Поставили енергоефективні дерев’яні вікна. Фінішний шар штукатурки – біла глина.
Як будували найбільший солом'яний будинок в Україні
Як будували найбільший солом'яний будинок в УкраїніЯк будували найбільший солом'яний будинок в Україні
У 2015 році будинок був зданий в експлуатацію. Згодом господар змінив призначення деяких приміщень: повністю переобладнати перший поверх під 2 квартири – батькам та гостям.
Як будували найбільший солом'яний будинок в Україні
Джерело: Ecotown

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *