мали можливість прослухати й подивитися депутати та усі присутні в переповненому сесійному залі
Хто очолив «Ірпіньжитлоінвестбуд» та за якою методикою продаватиметься земля
П’ята сесія 7 скликання, мабуть, зважаючи на наближення новорічних і різдвяних свят розпочала роботу без особливих дискусій. Міський голова не раз вдавався до жартівливого тону зі своїми колегами депутатами. І все ж, в ході засідання без емоційної напруги не обійшлося, про яку ми розповімо нижче. А на початку звіту означимо, що в порядку денному розглядалося 165 питань, що стосувалися внесення певних змін в рішення Ірпінської міської ради, про затвердження структури та штатної чисельності виконавчих органів ради, апарату та її виконавчого комітету. Також було ухвалено низку рішень щодо роботи відділу ЖКГ та комунальних підприємств, традиційних проектів затвердження проектів землеустрою тощо.
Розглядаючи роботу сесії в аспективному плані, визначимо акценти, що стосуються широкого загалу жителів Ірпеня. Відтак, депутати ухвалили перейменування вулиці Московської на вул. героя Небесної Сотні Нігояна, вулицю Північний тупик — в Енергетиків, очевидно зважаючи на близьке розташування відділення ПАТ «Київобленерго», а також, за словами міського голови Володимира Карплюка, щоб в Ірпені було поменше тупиків. Віднині КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» має нового керівника, Ігоря Дворнікова, котрий про себе розповів наступне, що народився в Запоріжжі, а тепер проживає в Києві, має досвід проектування різних споруд, останній його об’єкт — чотиризірковий готель у столиці. Хтось із громадськості, прослухавши лаконічну біографію, зауважив: «Невже не було серед ірпінців власної кандидатури».
З цього приводу Володимир Карплюк пояснив, що він прискіпливо шукав кандидата на цю посаду, мовляв, провів 5 співбесід тільки Ігорем Дворніковим, що він покладає на КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» великі сподівання: «А то що виходило до цього часу, забудовники самі проектували й самі встановлювали собі розмір пайової участі». У подальшому цими функціями займатиметься згадуване КП, як і проектуванням всієї комунальної інфраструктури, включаючи дороги та побудову об’єктів. Також мер Ірпеня повідомив, що на сьогодні пішла в минуле практика оцінки викупу земель тими чи іншими суб’єктами господарювання, «земля продаватиметься за ринковою вартістю», наголосив він, як приклад, зазначивши, що підприємству «Скіф», колишнє кафе «Балка», саме за новою методикою сьогодні ухвалюватиметься рішення про викуп земельної ділянки, де знаходиться даний заклад.
Нові будинки по вулиці Полтавській небезпечні для проживання
Депутати також ухвалили рішення щодо перенесення шашково-шахового клубу в приміщення по вул. Паризької комуни, нині клуб знаходиться в Центрі творчості дітей по вул. Ленінградській. Міський голова також зачитав звернення з приводу проблемної ситуації, що склалася з будівництвом, здійснюваним Олександром Сінчуком по вулиці Полтавській в будинках 27 А, В, Є (ще при їхньому будівництві 5 років тому «Зоря Приірпіння» звертала увагу на цю проблему). У тексті звернення йшлося про те, що ці будинки становлять небезпеку для проживання мешканців, що деякі панелі, як перевіряли фахівці відділу будівництва й архітектури становлять 2 сантиметри, замість мінімальних 12-и.
Міського голову підтримав депутат Лаврентій Кухалейшвілі, зазначивши, що незважаючи на те, що жителі цих проблемних будинків сплатили великі кошти за квартири, й досі не мають прав власності на них, а також в будинках відсутні належні комунальні послуги, особливо є проблеми з електрикою. У згадуваному зверненні до Архбудконтролю та правохоронних органів зроблено не лише застереження, а вимога змусити перепланувати забудовника п. Сінчука згадувані будинки, а також виконати всі роботи, пов’язані з безпекою проживання.
Учасникам АТО виділять земельні ділянки й квартири
Далі, в другій умовно визначеній частині, коли почала зростати напруга, міський голова почав інтригувати присутніх, що незабаром всі матимуть змогу побачити фільм про Єсєніна, мовляв, у місті бував і Володимир Висоцький та багато інших видатних людей. Та коли на екрані з’явилися перші відеокадри, в очі кинулося сучасне авто й групка людей, серед яких активіст Євген Мельничук вів перемовини щодо виділення певної суми коштів комусь із пікетувальників будівельного майданчика по вулиці Єсєніна. Після перегляду відео й пропозиції мера підтримати звернення депутатів до правоохоронців щодо відкриття стосовно Євгена Мельничука кримінального провадження, на його захист вийшов депутат Лаврентій Кухалейшвілі. Він спочатку зачитав один із віршів, як він сказав, улюбленого поета Сергія Єсєніна, а тоді зауважив, що цей відеоматеріал схожий на монтаж, і що між тим, хто його таємно знімав і Мельничуком відбувся інцидент, наслідком котрого став цей сюжет, мовляв, він добре знає Євгена й не допустить, щоб в Ірпені не було громадської активності щодо непопулярних кроків влади. пов’язаної з вирубкою дерев. У цьому аспекті Л. Кухалейшвілі повідомив, що Верховний Суд України поставив остаточну крапку в боротьбі громади міста Бучі за збереження лісу, в так званому, Бучанському межигір’ї, і що наразі громадські активісти подали позов в Ірпінський міський суд стосовно незаконного рішення щодо виділення понад тисячу гектарів лісових угідь під забудову в Ірпені.
З цього приводу міський голова зауважив, що дане рішення треба було оскаржувати ще в 2002 році, коли лісові угіддя перевели в фонд лісових насаджень. Також Володимир Карплюк наголосив, що міська рада готує для учасників бойових дій в зоні АТО та членів їхніх сімей виділення 140-а земельних ділянок, а на майданчику, котрий пікетувався по вулиці Єсєніна, ведеться спорудження будинку, де будуть також виділені квартири АТОвцям та іншим представникам пільгових категорій. У знак подяки за взаєморозуміння учасники АТО вручили міському голові та іншим представникам влади, що їх підтримують, Подяки.
Автор: Валентин СОБЧУК