Режисер стрічки Віктор Шторм був безпосереднім учасником подій у Гостомелі.

Передпрем’єрний показ стрічки, яка розповідає про порятунок 21 людини з багатоповерхівки у Гостомелі у найгарячіші дні окупації, відбувся у Києві в Будинку кіно.
Його автори — Віктор Шторм та Дмитро Стотланд, створили стрічку по гарячих слідах, коли переживання ще не перетворились на спогади, коли моменти пережитого викликають біль, який споріднює людину з мільйонами таких же людей, які раптово змушені були рятуватись під дулами важкої техніки.
Лютий і березень 2022 року на Київщині — відгукуються сьогодні щодня у поліцейські хроніці, коли так звані «братні» могили все знаходять і знаходять і лісах біля столиці.
По суті — стрічка «Гостомель, історія одного будинку» про тих, кому вдалось і не вдалось вирватись з лещат окупантів.
Актриса та волонтерка Римма Зюбіна, яка була на показі у Будинку кіно, зауважила, що таких історій сталося за ці 7 місяців дуже багато, але цінність саме цього фільму в тому, що режисер Віктор Шторм був безпосереднім учасником цих подій.
«Сусіди одного будинку згадують, як пережили разом перший місяць повномасштабної війни в Гостомелі. Вчора пізно ввечері моя подруга Леся розповідає мені епізод фільму — у Фінляндії в 1939 му маленька дівчина з білою ковдрою, а я відповідаю, що так само є і у 2022. Коли чуєш свідчення сусідів Віктора, як вони 20 людей їхало в 2 машинах і в багажнику сиділо двоє сусідів з білими простирадлами, і все одно з ворожого літака на них летіло…» — ділиться моментами зі стрічки, які вразили та залишились у пам’яті найбільше, Римма Зюбіна.
Наталія Чижевська, заступниця міського голови м.Коростень, поділилась першими враженнями після перегляду стрічки.
Жінка вважає, що після перемоги на екранах з’явиться неймовірна кількість фільмів про війну в Україні. очевидно, вони будуть масштабніші за ті, які можуть знімати в країні нині. Але є момент свіжості і справжності почуттів, які передали автори у стрічці про гостомельську багатоповерхівку.
«Але вони не будуть на стільки щирі, як цей, в хронометражі якого реальні кадри перших днів війни, реальні герої, реальні емоції, реальні тіла загиблих окупантів (сподіваюсь, що їх матері на росії теж колись побачать ці кадри, впізнають своїх синів і дізнаються, чим вони тут займались і чому ніколи не повернуться додому», — вважає Наталя Чижевська.
Журналістка закликає людей, які є свідками подій цієї страшної, несправедливої, але визвольної війни записувати на диктофони, знімати хоча б на телефони ці правдиві та страшні свідчення. Щоб світ, побачивши їх, вже ніколи не забув.
Віктор Шторм та Дмитро Стотланд зробили фільм художньо-документальним за жанром.
Першого жовтня планують показ фільму в Гостомелі на відновленому стадіоні.
Джерело: Вечірній Київ
