Український борщ підкорив ірландців

Ірландці, подружжя Пол і Келлі, які закохані в Україну, зібрали до своєї хати українців, які постраждали через війну і приїхали до Ірландії та мешкають у нашому містечку. Це була перша така зустріч, яка, сподіваюся, стане доброю традицією, – розповідає кореспондентка «Зорі Приірпіння» Яніна Заліська.

– Я вже спробував борщ. Борщ – це дуже смачно! – говорить Пол, який опікується братом і сестричкою з України. Вони втекли від війни на початку березня. Ірина та Іван з Київщини і я познайомилася з ними вже тут, в Ірландії. Раніше, на курсах англійської мови, я познайомилася з Ренатою і Оленою, які приїхали до невідомої їм Ірландії складними шляхами. Вже тут я познайомилася з двома Олями, одна з яких виявилася з Ворзеля. Ми плакали над її історією, яку Оля сама не може розповідати без ридань. Пройшло вже чимало часу, але вона не може і досі оговтатися від окупації. Тут вона ходить у психотерапевтичну групу і намагається налагодити життя, але депресія – надто серйозна штука, яка за кілька сеансів лікується далеко не у всіх. Для цього потрібен час, аби свідомість замістила почуття страху чимось позитивним. Тут багато українців, які приїхали з різних куточків України: Херсону, Харкова, Маріуполя, Одеси, Запоріжжя. Ми побачили одне одного, познайомилися і гарно провели час. Наші діти також веселилися досхочу.

В Україні борщ здавна вважався символом родини, так як всі інгредієнти борщу варяться в одному горщику, щоб передати один одному свої властивості, так і борщ з’єднав серця всіх, хто був на українсько-ірландській вечірці!

Окрім смачної української кухні ірландці високо оцінюють доброзичливість українців. Ірландія від початку повномасштабного вторгнення росії прийняла близько 50 тис. українських переселенців. Ірландці не на словах розуміють українців, адже самі мають схожу історію.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *