Від 7 до 50 тисяч доларів брали «чорні реєстратори» за організацію рейдерських атак

Служба безпеки України спільно із Кіберполіцією та слідчими ГСУ НП, під процесуальним керівництвом Генпрокуратури припинила багатоепізодну протиправну діяльність організованого угруповання, яке протягом кількох років сприяло рейдерським захопленням майна по всій території України.

У межах кримінального провадження правоохоронці встановили, що організував та очолив групу у 2015 році мешканець Києва, який раніше спеціалізувався на хакерських атаках на Державні реєстри України. Він залучив до її складу колишніх працівників органів державної виконавчої служби, юстиції, держреєстраторів та висококваліфікованих хакерів.

За грошову винагороду у розмірі від 7 до 50 тисяч доларів США члени групи виконували замовлення як приватних осіб, так і рейдерських угруповань. Зловмисниками перереєстровували рухоме та нерухоме майно, незаконно знімали або накладали арешт, забезпечували незаконну передачу корпоративних прав.

Для отримання доступу до Державних реєстрів хакери розсилали на електронні адреси, зокрема державних та приватних нотаріусів, державних реєстраторів листи з файлами нібито від державних та контролюючих органів зі шкідливим програмним забезпеченням. Після відкриття електронних листів зловмисники викрадали логіни і паролі, ключі доступу. Це давало їм можливість віддалено керувати комп’ютером і передавати файли на сервер в мережі «Інтернет». Потім, використовуючи отримані інструменти доступу, хакери несанкціоновано проводили незаконні реєстраційні дії.

Правоохоронці провели спецоперацію із припинення рейдерського захоплення зловмисниками мережі автозаправок. Проведено майже 40 санкціонованих обшуків за місцем проживання та автотранспорту фігурантів справи. У ході слідчих дій вилучено мобільні термінали, комп’ютерну техніку, банківські картки із доказами протиправної діяльності.

Вилучені докази стали підставою для процесуального затримання чорних реєстраторів у Києві згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. При цьому члени угруповання чинили активний опір правоохоронцям.

Затриманим зловмисникам повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 361, ч. 4 ст. 190, ч. 4 ст. 358, ч. 1 ст. 209 і ч. 1 ст. 255 Кримінального кодексу України.

Наразі судом вирішується питання про застосування до підозрюваних запобіжного заходу.

Джерело: Пресцентр СБ України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *