В Ірпені замість джерельної буде хлорована вода за 50 мільйонів гривень

Міська рада хоче закупити обладнання на 50 мільйонів гривень, яке буде хлорувати воду, хоч на це і немає особливої потреби.

В квітні на сайті публічних державних закупівель Прозорро з’явилась інформація про конкурс на “будівництво станції знезалізнення питної води продуктивністю 15000м3/добу з резервуаром усереднення 500 м3 на майданчику насосної станції другого підйому по вул. Чехова в м.Ірпінь Київської області” (реєстровий номер UA-2019-04-11-003157-a). З назви відкритих торгів не очевидно, що станція має не тільки  знезалізувати воду, а й хлорувати її. Це стає зрозумілим після уважного вивчення документів. Згідно тендерного завдання очікується, що станція має застосовувати технологію очищення води шляхом дозування окислювача хлору. Хлор – це сильний окислювач, який є зміст додавати у воду, із сильним забрудненням і він справді застосовується на водоочисних станціях у великих містах (у Києві наприклад, який бере воду із далеко не ідеального за чистотою Дніпра).

 

В Ірпені замість джерельної буде хлорована вода за 50 мільйонів гривеньВ Ірпені воду викачують із глибоких артезіанських свердловин, із аналізом складу цієї  води можна ознайомитись в документації до конкурсу. За даними лабораторії КП «Ірпіньводоканал», вода в Ірпені містить до 0,27 мг заліза, та до 0.086 мг марганцю на один літр. Це при допустимій нормі – 0,2 мг/л, та 0.05 мг/л відповідно. Нагадаємо, що наприкінці 2018 року на вулиці Полтавській в Ірпені почала роботу перша станція знезалізнення та очищення води. Після очищення лабораторні дослідження показують вміст заліза – 0,09 мг/дм3 і мова про додавання хлору не йде, бо інші показники в нормі. Водою із цієї станції забезпечуються потреби 30% мешканців Ірпеня.

Олександр Маркушин, перший заступник Ірпінського міського голови на початку квітня заявив: “Ми плануємо побудувати найбільшу станцію в Ірпені, яка буде очищати 15 тисяч кубометрів води на добу. Ця станція буде забезпечувати 70% споживачів Ірпеня чистою водою. Коли ми запустимо найбільшу станцію очищення по вулиці Чехова, відчує весь Ірпінь». Конкурс оголошено і можна зробити висновок, що мерія хоче побудувати станцію, яка буде хлорувати воду. Це значить, що решта 70% ірпінчан будуть пити хлоровану, а не артезіанську воду. Для чого ставити застосовувати технологію хлорування, якщо технології знезалізнення та очищення води показали свою ефективність в Ірпені – залишається відкритим питанням. В “Ірпіньводоканал” на наш запит чи в курсі комунальна служба про намір мерії хлорувати воду наразі ми відповіді не отримали.

Крім суттєвої некористі хлорованої води, загалом слід очікувати підвищення тарифів для населення. Тарифи на воду в Ірпені нижчі, ніж у Києві, та й взагалі тарифи на комуналку робить Ірпінь привабливим для життя. На закупівлю хлору необхідні додаткові витрати, які ляжуть на плечі кінцевих користувачів – мешканців Ірпеня. Є загроза, що крім некорисної для здоров’я хлорованої води ірпінчани ще й отримають підвищення комунальних тарифів.

 Марія САБАДАШ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *