Три випадки захворювання й одну смерть від ботулізму зареєстровано на Київщині

Три випадки захворювання й одну смерть від ботулізму зареєстровано на Київщині З початку 2019 року на Київщині зареєстровано вже три випадки захворювання людей ботулізм. На жаль одна людина померла від цієї страшної хвороби.

За результатами проведення санітарних та епідеміологічних розслідувань було встановлено, що в першому випадку ймовірною причиною стало споживання потерпілим  риби в’яленої (філе риби сушеної шматочками), в другому випадку не встановлено зв’язку з споживанням харчових продуктів, а в третьому потерпілий споживав рибні консерви промислового виготовлення, баклажани мариновані домашнього виготовлення та рибу кефаль, що була придбана на ринку в Херсонській області, засолена в домашніх умовах та надіслана споживачу через відділення «Нова пошта» упродовж двох днів. Наразі зразки залишків вказаних харчових продуктів досліджуються на наявність ботулотоксину.

Вражає те, що споживачі дуже часто ігнорують своїм здоров’ям, не цікавляться про безпечність та якість придбаної продукції та самі порушують технології приготування, умови зберігання готової продукції, що призводить до сумних наслідків.

Зважаючи на зазначене, Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області ще раз закликає споживачів відповідально ставитися до свого здоров’я, обов’язково звертати увагу при купівлі продуктів харчування, зокрема рибної продукції, на терміни та умови зберігання, не вживати харчові продукти при найменшій підозрі щодо їх якості, а також, слід дотримуватись вимог щодо приготування та зберігання сировини та страв з м’яса, риби, тощо у домашніх умовах.

Три випадки захворювання й одну смерть від ботулізму зареєстровано на Київщині

  Довідково:

Ботулі́зм (з лат. botulus – ковбаса) – гостре токсико-інфекційне захворювання, яке зумовлює токсин бактерії Clostridium botulinum і характеризується важким перебігом з ураженням центральної і вегетативної нервової системи.

Джерело: ГУ Держспоживслужби Київської області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *