Свято 1 квітня – День Сміху

Сьогодні в світі відзначають День дурня або Міжнародний день сміху. В цей день кожен не проти пожартувати над оточуючими, ніхто не застрахований від розіграшів і навіть найсерйозніші мимоволі посміхаються.

Свято 1 квітня - День СміхуЗвичай жартувати і обманювати один одного саме цього дня виник досить давно. Тому сьогодні існує багато суперечок стосовно витоків цього свята. За одними джерелами, історія Дня сміху бере свій початок ще з міфу про викрадення Прозерпіни, доньки богині Деметри, володарем підземного царства Аїдом. Говорять, що дівчина кликала на допомогу, але ці звуки виявлялися оманливими.

Інше джерело говорить про те, що римляни щиро шанували божество сміху Risus, а відбувалося це після весняного рівнодення (23 березня).

За іншою версією, День сміху виник як результат перенесення дати святкування європейського нового року, який раніше відзначали наприкінці березня.

Розіграші бувають не тільки різного ступеня винахідливості, але й різного масштабу: одні не виходять за межі вузького родинного кола і залишаються в пам’яті лише безпосередніх учасників, інші, подібно вірусу, заражають найширші маси населення і спричиняють самі непередбачувані наслідки.

До речі, саме в цей день народився чи не найбільш серйозний письменник російської літератури М. В. Гоголь!

Головне цього дня не забути пожартувати зі своїми друзями, створити справжню атмосферу свята для своїх знайомих, подарувати усім навколо гарний настрій, позитив і енергію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *