Свистович Карплюку: «Перестаньте брехати й знищувати Ірпінь!»

Швидкоплинною, проте емоційно насиченою видалася сьогоднішня 31-ша позачергова сесія Ірпінської міської ради. Хоча у  порядку денному нічого гострого не передбачалося. Проте, зважаючи на події з парканом та перекриттям дороги, які почалися вчора на Гостомельському шосе, відчувалася наростаюча напруга.

Свистович Карплюку: «Перестаньте брехати й знищувати Ірпінь!»
Події вчорашньої ночі на Гостомельському шосе. Фото зі сторінки Фейсбуку Лаврентія Кухалейшвілі

Це видно було з того, що сесія чомусь проводилася не в сесійній залі, а в невеличкому кабінеті, де за звичай, проходять виконкоми. При цьому приміщення Ірпіньради, фойє і коридори заполонили охоронці муніципальної варти, поліції і ще якихось силових структур.

Власне, самого питання силових розбірок між громадськістю і забудовниками не було в порядку денному. Проте, воно викликало найбільше обговорення. Спочатку депутат Сергій Глиняний звернувся із депутатським запитом дати юридичну оцінку подіям, що нині відбуваються на Гостомельському шосе.

Потім тривало обговорення з цього приводу в «різному».  Спочатку міський голова Володимир Карплюк вдався до «екскурсу в історію», сказавши, що це колишня очільниця Ірпеня Мирослава Свистович 2006-го року «особисто підписала договір оренди цієї земельної ділянки».

На що Мирослава Богданівна відповіла Карплюку наступне: «Ви просто брешете, вводите людей в оману». Це була перша репліка. Далі Мирославі Свистович надали слово після виступу представниці громадськості Валентини Ліферової, що живе неподалік скандальної ділянки.

Свистович Карплюку: «Перестаньте брехати й знищувати Ірпінь!»

«Особисто беру участь у двох судових провадженнях щодо цієї ділянки. Одна справа продовжиться 22-го травня, інша 20-го квітня. 5-го квітня я була в суді. 6-го квітня приїхали ставити паркан якісь люди підозрілої зовнішності, показуючи нам документи, на які ми 2015-го року подали в суд. Якщо зараз доріжуть останні сосни, то що я буду 22-го травня вирішувати в суді?! Тому вчора на Гостомельскьому шосе відбулася «екшен». Два автобуси людей в шоломах. Чоловік, який назвався заступником начальника главка поліції Київської області, ще якісь люди… Потім ми побачили начальника ЖЕКу, потім пана Падюка. Це все відбувалося опівночі, коли вже були спалені шини, коли приїхала пожежна машина, коли люди підпалили бочку і вже ніхто не хотів розходитися. Головне питання було: де мер? Він не знає, що в нас тут відбувається?!», – завершила емоційний виступ запитанням Валентина Ліферова.

Свистович Карплюку: «Перестаньте брехати й знищувати Ірпінь!»

Далі виступала Мирослава Свистович: «Прошу пана мера не перекручувати факти і не маніпулювати ними. Коли я була міським головою, Служба безпеки України дійсно звернулася до мене, щоб виділити їм земельну ділянку зовсім не в тому місці. Йшлося про прибудову одного під’їзду до будинку, який давно там стоїть. Тобто, земельна ділянка закінчувалася там, де зараз стоїть будівельний паркан. І з другого боку (там, де зараз «Бджілка») вони хотіли надбудувати до 9-го поверху. Все! Коли я давала згоду на забудову згаданої земельної ділянки, то поруч був парк, і земельних насаджень у тому районі було більш, ніж достатньо. Сьогодні ситуація зовсім інша. Весь той парк знищили й забудували. Тому забудовувати зараз єдиний зелений клаптик, що там залишився – це є злочин проти людей, які там живуть! Ви погіршуєте умови проживання цих людей, що суперечить чинному законодавству. Крім того, виділення цієї земельної ділянки сьогодні під забудову – пройшло з порушенням Закону «Про основи містобудування» і двох постанов Кабінету Міністрів, в яких сказано: перед тим, як надати дозвіл на якесь будівництво – повинні пройти громадські слухання. І Громада має вирішувати, що там повинно бути. Хто проводив ці Громадські слухання? Ніхто не проводив! Ви не маєте права знищувати дерева, які там ростуть! Перестаньте знищувати Ірпінь!».

 Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *