Судимий в Ірпені окупант, псковський десантник, не визнає своєї провини (+ фото)

Судимий в Ірпені окупант, псковський десантник, не визнає своєї провини (+ фото)

В Ірпінському міському суді Київської області оголосили обвинувальний акт у справі російського військовослужбовця Андрія Мєдвєдєва. Про це повідомляє «Судовий репортер».

За матеріалами прокуратури, 3 березня 2022 року близько 17 години Мєдвєдєв незаконно проник на територію Ірпінського військового госпіталю. Там біля складу паливо-мастильних матеріалів він побачив двох цивільних осіб — Олександра Яковенка та Руслана Казимова. Солдат обмежив їх свободу пересування і допитав, погрожуючи застосувати автомат, дуло якого направляв у бік потерпілих.

Медвдєв наказав Яковенку і Кизимову стати на коліна і звести голови один до одного. Після цього солдат імітував їх убивство, зробивши не менше двох пострілів біля голів потерпілих.

Судимий в Ірпені окупант, псковський десантник, не визнає своєї провини (+ фото)
Справу слухає колегія суддів — Карабаза, Мерзлий і Кравчук

Крім того, 18-19 березня 2022 року (точної дати і часу слідство не встановило) Мєдвєдєв разом із командиром розвідувального взводу 104-го гвардійського десантно-штурмового полку Алєксандром Вісєлковим та іншими невстановленими військовослужбовцями ЗС РФ зайняли територію на виїзді з лісу і прилегле домогосподарства у місті Ірпінь по вулиці Олега Кошового й влаштували на дорозі конрольно-пропускний пункт.

У другій половині березня Мєдвєдєв і Вісєлков та інші невстановлені солдати проникли до одного з будинків на вулиці Олега Кошового, де виявили двох цивільних — Олександра Петренка і Вадима Бойка.

Допитуючи Петренка, Мєдвєдєв його вдарив не менше двох разів правою ногою в голову і груди, коли він лежав на підлозі.

Далі солдат навів ствол пістолета на голову Петренка та імітував убивство, зробивши два постріли. Після цього, без розриву в часі, Вісєлков направив автомат у спину Петеренку і повів його у двір будинку і проводив там допит. Мєдвєдєв у цей час був поряд і, нібито розсередившись через неправдиві відповіді Петренка, підійшов і вдарив його ногою в груди. Петренко повалився спиною на клумбу. Вісєлков у цей час зімітував його розстріл, випустивши дві черги пострілів.

Такі дії розцінюються як порушення законів та звичаїв війни.

— Вину свою не признаю. Показания давать отказываюсь, — повідомив у судовому засіданні Мєдвєдєв.

Суд вирішив розпочати із письмових доказів. Прокурор долучатиме їх у наступному засіданні на початку вересня. Потім планують допитувати потерпілих.Судимий в Ірпені окупант, псковський десантник, не визнає своєї провини (+ фото)

Адвокат Кирило Шурхно каже, що вважає за доцільне запропонувати своєму підзахисному дати показання після дослідження всіх доказів і допиту потерпілих і свідків. Обвинувачений може змінити свою позицію і дати показання, якщо захоче.

Судимий в Ірпені окупант, псковський десантник, не визнає своєї провини (+ фото)
Справу слухає колегія суддів — Карабаза, Мерзлий і Кравчук

Нагадаємо, що після деокупації Ірпеня Мєдвєдєва затримали тільки у вересні минулого року на Херсонщині. Російський солдат був поранений і товариші по підрозділу кинули його на полі бою.

Після потрапляння в український полон Мєдвєдєву провели операцію — ампутували одну ногу. Сьогодні він пересувається на милицях і перебуває під вартою в Київському слідчому ізоляторі.

Мєдвєдєв зареєстрований у місті Пскові, РФ, одружений і, за його словами, має півторарічну доньку.

До Ірпеня він зайшов у складі розвідувального взводу, 1-го парашутно-десантного батальйону, 104-го гвардійського десантно-штурмового Червоного прапора полку, що базується у Псковській області РФ. Мєдвєдєв був на посаді старшого стрільця-розвідника, має звання єфрейтора. У російській армії він прослужив 12 років.

За порушення законів та звичаїв війни за попередньою змовою групою осіб йому загрожує від 8 до 12 років увʼязнення.

Інше КРИМІНАЛЬНЕ ЧТИВО дивіться ТУТ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *