Сучасний енергоощадний будинок на 90% зі сміття

Студенти Університету Брайтона побудували будинок, який на 90% складається з відходів і перероблених матеріалів.

Незвичайна споруда була зведена у рамках проекту Waste House, до реалізації якого долучилися 253 студента разом з головою компанії BBM Architects і одночасно старшим викладачем Дунканом Бейкер-Брауном, передає Facepla.

Сучасний енергоощадний будинок на 90% зі сміття

Протягом трьох місяців команда проектувала будинок, а потім близько року його зводила, здавши в експлуатацію перший такого роду об’єкт у країні у 2014 році.

Як зазначають організатори проекту, зведена у студентському кампусі Grand Parade будівля довела, що сміття немає, а є речі, яким не знайшли застосування.

«Близько 90% використаних при спорудженні Waste House матеріалів являють собою побутові та будівельні відходи, – розповідають раціоналізатори. – Серед них близько 20 тис. одноразових зубних щіток, використаних у салонах авіалайнерів бізнес і першого класу, 2 тонни джинсів, 4 тис. коробок від дисків DVD і 2 тис. дискет».

Сучасний енергоощадний будинок на 90% зі сміття

Каркас і підлога будинку зроблені з переробленої деревини. У стінах утрамбовано 11 тонн відходів крейди з глиною(10%), висока енергоефективність якої дозволила зробити їх товщиною всього 35 см. Крім того, для додаткового утеплення фасадів були використані 4 тис. відеокасет VHS.

Сотня листів бракованої фанери пішла на обшивку балок, колон, підлоги та інших конструктивних елементів, а 500 велосипедних камер – на ущільнення вікон, зазначають в Університеті Брайтона.

У ході зведення Waste House використовувалися й нові матеріали, серед яких високоефективні потрійні віконні склопакети, дихаючі фасадні мембрани, електропроводка та сантехніка, яка відповідає чинним правилам безпеки і гігієни.

Наразі незвичайний будинок, будівництво якого було завершено у 2014 році, став місцем проведення виставок, презентацій, екологічних семінарів та інших заходів. На додачу, безліч датчиків, встановлених у зовнішніх стінах Waste House безперервно надають інформацію про стан конструкцій та енергетичної ефективності різних матеріалів, що дозволить з часом зробити обґрунтовані висновки про успішність експериментальної будівельної технології.

Учасники проекту сподіваються, що досвід, набутий при зведенні першого у Великобританії будинки з відходів закладе основи нового виду архітектури.

Джерело: Ecotown

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *