Ставки на райцентр та мільйони за воду

Сьогоднішньому засіданню виконкому передувала свого роду «розминка» деяких його членів, які зібралися раніше за овальним столом. Предметом її стало обговорення нині актуальної теми адмінреформи, створення нових районів Київщини. Члени виконкому жваво обговорювали перспективи Ірпеня у плані бути йому чи сусідній Бучі адміністративним районним центром. Дехто навіть запропонував зробити ставки на переможця цих адмінусобиць: Ірпінь, Буча… З цього приводу видався найдоречнішим жарт із журналістського середовища: нинішня влада може догратися до того, що столицею Ірпеня стане хутір Любка.

Жарти припинилися, коли за стіл сів маріонетковий т. в. о. міського голови Андрія Літвинов (тепер він веде перемовини у вищих ешелонах державної влади стосовно подальшої адміністративної долі Ірпеня). По його сумному вигляду члени виконкому зрозуміли, що тему адмінреформи з визначенням столиці району потрібно припинити. Надалі більше про неї не згадували.

До слова, на звітному засіданні не було навіть сільського голови Михайлівки-Рубежівки Андрія Помазана. Натомість присутній голова Козинців Володимир Вигінний.

Ставки на райцентр та мільйони за воду

Доволі монотонний хід виконкому час від часу розбавляли запитаннями представники Гостомеля – Ольга Прилипко та Андрій Гірник.

Найцікавішими, за звичай, є питання затвердження проектно-кошторисних документацій КП «Ірпіньжитлоінвестбуд». Цього разу заступниця директора Жанна Остапчук називала не тільки об’єкти, а й цифри, спрямовані на виконання відповідних робіт.

Тож на  звітному виконкомі десятки бюджетних мільйонів розподілили наступним чином.

Будівництво вхідної групи парку «Незнайки» – 49 600 грн.

Будівництво мереж зовнішнього освітлення у Стоянці – 575 тисяч.

Капітальний ремонт системи водовідведення в Ірпені на привокзальній площі, 3 – 310 тисяч грн.

Капітальний ремонт житлового будинку, заміна місць загального користування на вул. Громадянська, 6 – зведений кошторис на 16 тисяч.

Капітальний ремонт житлового будинку по вул. Гуцала, 40 – зведений кошторис на 16 тисяч 300 грн.

Капітальний ремонт житлового будинку по вул. Озерна, 17 – зведений кошторис на 15 тисяч 768 грн.

Капітальний ремонт нежитлового приміщення по вул. Університетська, 2Л/1 (це майбутня амбулаторія) – 1 мільйон 366 тисяч.

Облаштування будівництва електромереж та слабкострумних мереж у нежитловому приміщенні по вул. Університетська, 2Л/1 – 394 тисячі.

Реконструкція благоустрою на території насосної станції другого підйому по вул. Чехова – 3 мільйони 746 тисяч.

Оснащення технологічним обладнанням станції очищення води по вул. Чехова – 30 мільйонів 86 тисяч.

Будівництво зовнішнього електропостачання житлового масиву в межах вулиць Героїв України та провулку Героїв України в Гостомелі – 2 мільйони 177 тисяч.

Буріння свердловини по вул. Покровській, 1Щ  для Центру стерилізації тварин – 49 тисяч 900 грн.

Як бачимо, лідируючі позиції по бюджетних витратах переконливо посідають проблеми водопостачання Ірпеня. Це вже далеко не перший випадок, коли рішеннями виконкому спрямовуються десятки мільйонів бюджетних коштів на буріння та облаштування свердловин та станцій знезалізнення води. При цьому, постійно доводиться чути нарікання на якість води в різних куточках Ірпеня, особливо в багатоповерхових новобудовах.

Причиною такого становища є перенаселення міста. Внаслідок чого доводиться робити все нові свердловини, виснажуючи водоносні горизонти регіону. Сотні бюджетних мільйонів, спрямовані за нинішньої влади на «латання дірок» водопостачання та водовідведення, не дають належного ефекту. Місто розростається, наче на забудовницьких дріжджах, проблема води залишається, бюджетні кошти витрачаються. Скільки саме «сплавила по воді»  влада Карплюка і «Нових облич» за час свого керівництва – може стати цікавою темою наступного дослідження. Але вже очевидно, що йдеться про сотні мільйонів (якщо не мільярд) гривень, на які можна було б збудувати не одну школу й не один дитсадок.

Ніна ЛИПОВЕЦЬКА

Олександр НАКАЗНЕНКО

До уваги читачів фотомиттєвості сьогоднішнього засідання виконкому    

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *