Соціологічні маніпуляції: після виборів відстежують поширювачів фейкових рейтингів

Цьогорічна передвиборча кампанія виявилась однією з найцікавіших та “найбрудніших”. На 95-му виборчому окрузі використанням “брудних” передвиборчих технологій та маніпуляцій відзначилась команда колишнього мера Володимира Карплюка. В число маніпуляцій увійшов і неіснуючий рейтинг, який поширювався в мережі і який завищував реальні цифри майже вдвічі.

Ці рейтинги блискавично розповсюджувались в соцмережах, а також в інтернет-виданнях, відомих розміщенням замовних матеріалів. В матеріалах навіть вказувалось число респондентів (1000 осіб), та статистична похибка у 2%. Зазначимо, що зазвичай максимально допустима похибка в соцопитуваннях складає не більше 3,3%.  Постає питання: чи могла одна з найавторитетніших компаній політичної соціології в Україні помилитись аж на 20%?

Також розповсюджували таку інформацію прихильники Карплюка в соцмережах, щоб створити ілюзію підтримки.


До абсурдних вигадок з метою маніпуляцій думкою виборців команда Карплюка вдавалась не раз. Наприклад, публікацією, а згодом спростуванням новини про розіграш квартири, яку, ймовірно, вигадали самі ж піарники Карплюка, якими керує Петро Щербина.Таким чином вони намагались створити образ жертви та привернути увагу до ніби-то “чорного піару”, який на нього виливають опоненти, хоча Щербина і сам відомий саме використанням “брудних” політтехнологій та “чорного піару”.

Використання такого інструменту як маніпуляція за допомогою рейтингів має на меті “зорієнтувати незорієнтованих”, адже існує теорія, що багато виборців просто не бажають голосувати за непрохідних кандидатів. Таким непрохідним Карплюк вважав кандидата від “Слуги Народу” Олександра Горобця, який врешті-решт переміг за результатами голосування. Станом на 11:13 ЦВК вже підрахувала 98,14% голосів. Олександр Горобець переміг, набравши 29, 93% голосів. Карплюк ж набрав всього 21,51%.

На жаль, в Україні маніпуляція соціологічними опитуваннями – не рідкість. А оскільки на українців чекають ще одні вибори – місцеві, фахівці рекомендують перевіряти рейтинги на “справжність”, адже не всі мають право проводити професійні опитування. Також, назвою компаній можуть маніпулювати, тому якщо вона авторитетна – у неї обов’язково має бути офіційний сайт, на якому розміщуються результати соціології.

Джерело: Ірпінь онлайн

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *