СКІФИ ПОКЛАЛИ ЗОЛОТИЙ КИЛИМ ПІД НОГИ УКРАЇНИ

Наш люд схильний вигадувати всілякі легенди і вірити у них. При цьому чомусь не помічаючи чи ігноруючи існуючу реальність. Багато хто налаштований екстраполювати на «Золото Полуботка» чи інші схожі ефемерні історії, при цьому не помічаючи реального золота, яке знаходиться у нас під ногами – у прямому і в переносному значенні цього вислову.

Йдеться про скіфське золото, яким щедро устелена українська земля. Відомий науковець, збирач і хранитель скіфської культури Микола Гладкий стверджує, що, образно кажучи, скіфи поклали під ноги України «Золотий Килим». Із цією думкою важко не погодитися. Підтвердженням такого висновку є багаторічна невтомна науково-пошукова праця Миколи Васильовича, яка нещодавно увінчалася черговим енциклопедичним виданням під назвою «Золоті обереги Великої Скіфії».

СКІФИ ПОКЛАЛИ ЗОЛОТИЙ КИЛИМ ПІД НОГИ УКРАЇНИ

– Ми маємо пам’ятати і зберігати нашу потужну античну історію, – говорить Микола Гладкий. – Наша земля зберігає неймовірні вироби, які залишилися від Трипільської культури і до Київської Русі. Чомусь багатьма замовчується, або мало згадується епоха Великої Скіфії. Це наші пращури, які на цій землі більше ніж півтисячоліття творили й розвивали унікальну державність і культуру.

Її дослідженню і пропагуванню присвячені унікальні енциклопедичні видання Миколи Гладкого, шосте під назвою «Золоті обереги Великої Скіфії» побачило світ нещодавно. Воно містить ґрунтовне дослідження і класифікацію золотих, срібних і бронзових артефактів скіфської культури. Нашивки, прикраси, обрядові предмети, (їх автор називає оберегами, адже у них – правічна сила!), зберегли скіфські кургани, аби донести до нас історію і традиції наших пращурів. Зокрема, на сторінках книги – ціла енциклопедія тогочасної фауни – олені, пантери, леви, тигри, грифони, вепри, зайці, сови, лебеді… Кожен виріб скіфських майстрів – своєрідна історія, що розкриває не тільки повсякденне життя, а й філософію буття.

Символи світосприйняття наших прадавніх родичів закарбовані на металевих пластинах. Для прикладу, звернемо увагу на унікальний символ – Дерево Життя. На скіпетрі скіфського царя є оберіг у вигляді двох лучників, які захищають Дерево Життя.

– Часи Київської Русі донесли до нас Тризуб, який нині є Державним Гербом України, – говорить Микола Гладкий. – Але у нашій історії є й давніші символи, які б могли і мають стати частиною Великого Герба – а саме скіфські лучники – охоронці Дерева Життя. Без них не було б нашої історії й сучасної України.

Справді, своєю книгою Микола Гладкий наочно ілюструє, що на нашій землі тисячі років тому жив величний і могутній скіфський народ. Ідентичні артефакти знаходять від Криму й Одеси до Сум і Чернігова, від Карпат і до Донецьких степів. У цьому, як на мене, найбільша цінність досліджень Миколи Гладкого, який авторитетно засвідчує єдність і древність нашого народу – два з половиною тисячоліття тому він був відомий античному світу під назвою скіфи!

Олександр НАКАЗНЕНКО

Читайте також:

Скіфських лучників потрібно увіковічнити на Великому Гербі України!

One thought on “СКІФИ ПОКЛАЛИ ЗОЛОТИЙ КИЛИМ ПІД НОГИ УКРАЇНИ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *