Ми вже повідомляли про вихід у світ чергового, вже шостого, енциклопедичного видання збирача й дослідника скіфської культури Миколи Гладкого «Золоті обереги Великої Скіфії».
Як і серія попередніх видань, ця праця присвячена дослідженню прадавніх витоків нашої культури Скіфської доби. Однією з перлин шостої книги стали ілюстрації сакральних оберегів – золотої та срібної колекцій «війська побратимів-лучників». На них зображено з луками у бойовій готовності скіфських воїнів, повернутих один до одного спинами. Що означають такі обереги, наш кореспондент поцікавився у хранителя Скіфської спадщини Миколи Гладкого.
– Скіфські воїни оберігають дерево життя, – розповідає Микола Васильович. – Звісно, це образ, який символізує оборону свого роду, свого краю, рідної землі. Задовго до часів Київської Русі та Козаччини нашу землю від нападників оберігали скіфські воїни, відображені на прадавніх оберегах. Їхній вік приблизно 2500-2700 років. Зображення лучників спинами один до одного наче символізує, тепер би сказали, кругову оборону. Певно, що було від кого боронити наш край у часи Скіфської доби. Завдяки мужності скіфських воїнів ми зобов’язані розквіту тогочасної та усіх наступних культур на нашій землі та, зрештою, виникненню сучасної України. Тому було б правильно й історично справедливо увіковічнити скіфських лучників на зображенні Великого Герба України.
