Руйнування Ірпінської дамби завдало шкоди довкіллю на 27,4 мільйона (+ фото)

Про це повідомляє Міністр  захисту довкілля та природних ресурсів України.

Руйнування Ірпінської дамби завдало шкоди довкіллю на 27,4 мільйона (+ фото)

«Коли окупанти покинули Київ, ми зіткнулися з величезною проблемою. Ще наприкінці лютого війною зруйнувано дамбу, яка захищала від підтоплення населені пункти на березі Київського моря.

Це завдало колосальної шкоди довкіллю – понад 117,5 мільйонів кубометрів води Київського водосховища вийшло на захисний масив.

Частково наслідки лиха подолано. Але постраждали не тільки укріплення, а й домогосподарства в заплаві річки Ірпінь. Сума збитків по цьому напрямку – близько 27,4 мільйонів гривень.

Рашисти прийшли на нашу землю і не досягли поставлених цілей, залишивши після себе справжнє природне лихо. Підозрюю, окупанти не знали, звідки походить крилатий вислів “після нас – хоч потоп”.

У 1757 році під час Семилітньої війни прусське військо розгромило французьку армію під саксонським поселенням Росбах. Коли королю Франції Людовіку XV розповіли про нищівну поразку його армії, подруга монарха маркіза де Помпадур заспокоювала його фразою “Після нас – хоч потоп”. Цю фразу часто використовують, щоб описати недалекоглядну авторитарну політику правителя.

Сьогодні весь світ розуміє, що Україна не віддасть ні клаптика своєї землі. Не розуміє цього тільки окупант і продовжує спроби зламати нас. Такі історії про те, наскільки важливою є свобода для Українського народу. Парадоксально, але стихії подякували навіть ті українці, які від неї ж постраждали: краще потоп, ніж життя з росією», – зазначив Руслан Стрілець.

Руйнування Ірпінської дамби завдало шкоди довкіллю на 27,4 мільйона (+ фото)

 

Читайте також:

Затоплення с. Демидів і заплави Ірпінь-річки через руйнацію греблі (відео)

Ірпінь-річці також потрібно присвоїти звання Героя

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *