Позов на мільйон: забудовник судиться з журналістами

Позов на мільйон: забудовник судиться з журналістами

Працівники та шанувальники “Порталу Ірпеня” на порозі Ірпінського суду

В Ірпінському міському суді розглядається гучна справа позову забудовницької компанії ТОВ «Орлан-Інвест груп» до редакції сайту «Портал Ірпеня» з приводу публікації під назвою ««Орлан-інвест груп» не виконує зобов’язань перед інвесторами: в Ірпені по вулиці Єсеніна з’явиться чергова не здана до експлуатації багатоповерхівка?», яка була розміщена на цьому ресурсі 14 грудня 2016 року за авторством Зореслава Замойського.

Відтак, компанія «Орлан-Інвест груп» вже 27 грудня подала позов на редактора сайту Костянтина Хафізова та автора публікації Зореслава Замойського щодо стягнення завданої матеріальної та моральної «шкоди» в розмірі 1 млн. 097 тис. 484 грн., з яких позивач визначив 897 484 грн. «майнової шкоди» та 200 тис. грн. «шкоди його діловій репутації». Також позивач забажав зняття згаданої публікації з сайту «Портал Ірпеня» та спростування на думку «Орлан-Інвест» опублікованої «недостовірної інформації».

Визначення розміру «майнової шкоди» завданої ТОВ «Орлан-Інвест груп» ґрунтується на заявах трьох громадянок про розірвання інвестиційної угоди із згаданою компанією. Їх позивач долучив до судового позову, як докази того, що публікація Зореслава Замойського на «Порталі Ірпеня» з висловленим припущенням: «невже будинки на Єсеніна таки поповнять ряд будинків у Ірпені, які не будуть здані до експлуатації, що, в свою чергу, породить великі проблеми для тих, хто вклав чималі кошти в омріяні квартири?» – спричинила відтік інвесторів, бажаючих купувати квартири у цьому будинку.

Щодо прийняття будинку по Єсеніна, 30 в експлуатацію – окрема історія, навіть цілий судовий серіал. «Орлан-Інвест груп» вважає його прийнятим в експлуатацію, посилаючись на рішення виконкому Ірпіньради від 10 листопада 2016 року. Натомість зі сторони відповідача вважають, що саме будівництво і вирубка вільхового гаю під нього відбувалися незаконно, на що є відповідне рішення суду. Відтак, сам факт того, що «Орлан-Інвест груп» задекларував здачу будинку в експлуатацію, на думку прихильників сторони відповідача – є доказом порушення забудовником законності самого будівництва. «…дане ЖК «Єсенін» будується на землях міста, які без аукціону та потрібної документації Ірпінська міська рада, в особі В.А.Карплюка, передала фірмі-забудовнику. З приводу цієї землі вже 2 роки ведуться судові провадження, і навіть є заборона на будівництво, яка не виконується ані директором «Орлан-Інвест-Груп» Антоном Мирончуком, ані ІМР. Тим самим порушується Кримінальний кодекс України за ст. 382. Після того, як позивач надіслав редактору повний пакет документів з позовом на журналістів, з’явилася можливість притягнути до відповідальності директора Мирончука та співробітника ДАБІ (Державна Архітектурна Будівельна Інспекцію ірпінської міської ради) як по ст. 382 (невиконання рішення суду) так і по ст. 367 (службова недбалість), Орлан Інвест зумів при наявності заборони на будівництво добудувати цей ЖК і, завдяки сприянню ІМР, ввести будинок в експлуатацію. Нашою редакцією буде подано позов щодо скасування вищезгаданої декларації на готовність об’єкта», – зазначається в коментарі до згаданого судового позову «Порталом Ірпеня».

Варто окремо зупинитися на заявах трьох громадянок про розірвання інвестиційної угоди з «Орланом», на підставі яких позивач визначив розмір «майнової шкоди». Із заяви позивача випливає, що після згаданої публікації на сайті «Портал Ірпеня» 14-го грудня 2016 року, протягом наступних трьох днів до компанії забудовника надійшли три заяви про розірвання інвестиційної угоди з ТОВ «Орлан-Інвест груп». У судовому засіданні позивач нарікав на розголошення особистих даних інвестиційних угод, тож не називаючи прізвищ змалюю суть справи.

Перша заява про розірвання інвест-угоди з «Орланом» датована вже 15 грудня, згідно якої громадянка придбала в будинку по вул. Єсеніна, 30 квартиру площею 36 м. кв. за 282 594 грн., і після розвінчувальної публікації одразу вирішила розірвати стосунки із забудовником, просячи «повернути сплачену мною суму коштів у розмірі 282 594 грн… протягом 3-х банківських днів».

Заява наступної громадянки-відмовниці датована вже 16 грудня. У ній заявниця просить розірвати угоду з «Орланом» та повернути їй «сплачену мною суму коштів у розмірі 308 550 грн… протягом 3-х банківських днів» за куплену квартиру на Єсеніна, 30 площею 41 м. кв.

Наступна заява, датована 17 грудня, найбільш лаконічна. Заявниця просить повернути «інвестовані гроші у сумі 305 340 грн.», не вказуючи ні метражу квартири, ні термінів повернення інвестиції.

Звідси і взялася загальна сума 897 484 грн. «майнової шкоди», виставлена відповідачам, яку позивач начебто збирається відшкодувати трьом інвесторам протягом 90 днів – а чомусь (?) не 3-х банківських. У багатьох фахівців юридичної справи, м’яко кажучи, викликає сумнів подібне трактування визначення майнової шкоди. Адже у разі відмови покупців квартири залишаються у власності компанії-забудовника.

Позов на мільйон: забудовник судиться з журналістами
Колаж з сайту “Портал Ірпеня”

Також багато обізнаних з «підводними течіями» конфліктної справи натякають на умисний замовний характер цих відмов інвесторів з метою «намалювати» якомога більшу суму позову відповідачам. Справді, досить дивним виглядає такий скороспілий «парад» відкликання інвестицій. Купуючи квартири, люди роками вибирають  найбільш підходящий варіант, перебираючи десятки і сотні пропозицій, вивчають попередню історію забудовника, власності ділянки та місця розташування будинку. І раптом одна публікація спонукає через день «давати задній хід» трьох інвесторів поспіль. Мовляв, прочитали, що будинок не зданий в експлуатацію – і вирішили відмовитися. Це при тому, що компанія-забудовник стверджує, що новобудова на Єсеніна, 30 вже була здана в експлуатацію за місяць до згаданої публікації. У такому разі виникає логічне питання: у чому проблема? Якщо у забудовника є всі права власності на новобудову, то нехай видає покупцям ордери їхні квартири, і не звертають ні на що уваги – мало хто там щось десь написав.

Ось тут то й «собака зарита». Обізнані з подібними позовними маніпуляціями люди натякають, що всі ці відмови умисно сплановані, і ніяких проплат відмовники не проводили, або суто формально перерахували гроші, видані їм для цієї справи самим позивачем-забудовником. Натомість «Орлан-Інвест» наразі сам зобов’язався віддати трьом громадянкам приблизно по 300 тисяч гривень протягом 90 днів. Звісно, цю процедуру також можна звести до формальності. А можна й не зводити. Що це означає – здогадайтеся самі. Чи відсудить забудовник щось у журналістів – ще вилами по воді писано, натомість віддати трьом інвесторам чималенькі суми «Орлан» сам зобов’язався на підтвердження своїх позовних вимог.

До слова, цікавий нюанс. На першому судовому засіданні відповідачі забажали викликати інвесторів-відмовників у якості свідків. Натомість сторона позивача була категорично проти цього. Суд зібрався вирішити це питання на подальшій стадії судового розгляду, наступне засідання якого заплановане на 10-ту годину 1-го березня.

І наостанок. Мене найбільше вразило у позовній заяві і цій справі загалом формулювання щодо заперечення цитати публікації Зореслава Замойського: «Громадяни укладали з компанією «Орлан-інвест груп», що зводить будинки на місці знищеного вільхового гаю по вулиці Єсеніна». Позивач невдоволений негативним характером цієї фрази. Мовляв, не знищували гай, а спилювали дерева, і не «Орлан» це робив, і не було там за документами ніякого гаю, а тільки земля відведена під багатоквартирну забудову.  Словом, подібного цинізму важко знайти. Ще якісь півтора року тому сам ходив тим гаєм, насолоджувався чистим повітрям і пташиним співом. Потім неодноразово разом з іншими представниками громадськості та ЗМІ бив на сполох, коли знищували вільховий гай. Так – саме знищували, навіть,  якщо це робилося згідно дозволів виконкому і плану забудови, яким хтось додумався віднести унікальний вільховий гай під багатоповерхівки. Нехай подають на мене у всі суди світу, але я все одно не зречуся визначення, що це було брутальне й нахабне знищення чудового острівця незайманої природи – вільхового гаю!

Позов на мільйон: забудовник судиться з журналістами
Фото з сайту “Портал Ірпеня”

 

Така наруга над довкіллям ще не раз вилізе боком «Орлан-інвесту» та аналогічним йому забудовникам–винищувачам лісів і гаїв Приірпіння. Адже винищуючи дерева, вони насамперед нищать свою карму. Відтак, це тільки початок проблем і негараздів, які виникатимуть в «Орлана» та інших винищувачів Природи, яка мститься за наругу над нею!

 

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *