Пік весняного водопілля припав на 17 квітня, невдовзі друга хвиля підтоплення

Пік весняного водопілля припав на 17 квітня, невдовзі друга хвиля підтоплення
Водопілля на Дніпрі в районі Києва. Ілюстративне фото Ярослава Храмова

Фахівці очікують формування другої хвилі водопілля за рахунок добігання повеневих вод Прип’яті та Десни до меж Києва 1- 2 травня. Дощі на ситуацію не вплинуть.

За даними Іллі Перевозчикова, начальника відділу гідрологічних прогнозів Укргідрометцентру, пік весняного водопілля на Дніпрі пройшов 17 квітня.

«На Дніпрі спостерігається спад весняного водопілля. Але ріст рівнів води в останні дні в районі Києва пов’язаний з технологічною роботою Київської ГЕС та її пропуском водних мас», — сказав Перевозчиков на брифінгу в Медіацентрі «Укрінформ».

За його словами нині спеціалісти відмічають приріст обсягів води на Десні, які досягнуть гирла Десни в районі Києва 1-2 травня.

Ілля Перевозчиков також пояснив, що опади не вплинуть на рівні води у Дніпрі. Проте паводок через дощі пройде у західних областях України — на річках басейну Дністра та на Закарпатті. Підтоплення також будуть у східних областях України. Зокрема на деяких річках Харківської, Донецької областей.

За інформацією Олександра Хорунжого, пресофіцера ДСНС України, складною зберігається ситуація з підтопленням у деяких районах Волинської та Рівненської областей, на Черкащині, Чернігівщині, Кіровоградщині. Очікується підтоплення заплавних та прирічкових ділянок у Запорізькій та Херсонській областях.

Він поінформував, що нині підтопленими залишаються 20 тисяч гектарів сільгоспугідь на Волині, 704 присадибні ділянки в різних областях.

«За весь період підрозділи ДСНС відкачали 252 тисячі кубометрів води з присадибних ділянок громадян, евакуювали у безпечні місця 27 людей. Для підтоплених районів Чернігівської області організували 4 пункти допомоги, де чергує техніка ДСНС й створені склади продуктів для обтоплених населених пунктів. Також на затоплених ділянках доріг організовані переправи.

За інформацією Укргідроенерго, нині очікується формування другої хвилі водопілля за рахунок добігання повеневих вод Прип’яті та Десни. Тим не менше, за прогнозами фахівців, ці коливання будуть значно меншими і ситуація буде стабілізуватися.

Станом на 27 квітня гідроелектростанціями на Дніпрі продовжується пропуск весняного водопілля за збалансованим графіком.

На Верхньому Дніпрі в межах Київської та Чернігівської областей утримуються високі рівні води з тенденцією зниження на 1-10 см за добу.

Сьогодні вода в районі Києва піднялася на 9 сантиметрів.

Джерело: Вечірній Київ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *