Панічні атаки – вчилися визначати та відпрацювали під час семінару в Червоному Хресті

Чим відрізняється паніка від панічних атак та панічного розладу розповіла психологиня Юлія Загарницька під час семінару, організованого в приміщенні Бучанської районного організації Товариства Червоного Хреста України, що на вулиці Северинівській 120 А в м. Ірпінь.

Якщо паніка – це природна людська реакція на реальну небезпеку, то панічна атака – це синдром при розладах без реальної видимої небезпеки.

Основні три ознаки панічної атаки (ПА) – сильний страх і тривога, раптовість і нетривалість (звично 10-15 хвилин, хоча людині може здаватися, що вона тривала дуже довго).

За видимої відсутності причини панічної атаки, не можна сказати, що вона виникла «з нічого». Усьому є своя причина. Людина щось побачила, почула, відчула в середині тіла, згадала чи подумала таке, внаслідок чого в неї виник панічний напад.

Тому важливо зловити симптоми панічної атаки на початковому етапі, чітко визначивши причину її виникнення. Вірно усвідомивши її, значно легше протидіяти панічній атаці.

Так само, якщо вам випало спостерігати панічну атаку в іншої людини, варто оперативно проаналізувати ситуацію і дати зрозуміти  ПА, що насправді нічого страшного в цей час не відбувається та заспокоїти короткими, чіткими й позитивними фразами.

Дуже багато іншої корисної інформації про панічні атаки почули учасники семінару від психологині Юлії Загарницької. Зокрема, що панічним атакам частіше піддаються замкнені в собі люди, які утримують емоції, а не виплескують їх назовні. У такому випадку емоції накопичуються і «вистрелюють» у вигляді ПА за принципом стисненої пружини.

Розуміючи симптоми і причини панічних атак та інших стресових станів людини, значно легше протидіяти й  запобігати ним.

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *