Останній день подання заяви про перехід на спрощену систему оподаткування

15 грудня 2023 року – останній день подання заяви про перехід на спрощену систему оподаткування  та заяви про перехід на іншу групу платників ЄП

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що  п’ятниця, 15 грудня 2023 року є:

– останнім днем подання платником інших податків і зборів заяви про перехід на спрощену систему – п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ;

– останнім днем подання платником єдиного податку заяви про перехід на іншу групу платника єдиного податку – п.п. 298.1.5 п. 298.1 ст. 298 ПКУ.

Відповідно до п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ, суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Перехід на спрощену систему оподаткування може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, СГ дотримано вимоги, встановлені п.291.4 ст.291 ПКУ.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

Якщо СГ протягом календарного року, що передує року обрання спрощеної системи оподаткування, самостійно прийняв рішення про припинення ФОП, то при переході на спрощену систему оподаткування до розрахунку доходу за попередній календарний рік включається вся сума доходу, отриманого такою особою в результаті провадження господарської діяльності за такий попередній календарний рік.

Згідно з п.п.298.1.5 п.298.1 ст.298 ПКУ, за умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених ПКУ для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників ЄП, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу. У платника ЄП ІІІ групи, який є платником податку на додану вартість, анулюється реєстрація платника ПДВ у порядку, встановленому ПКУ, у разі обрання ним І або ІІ групи чи ставки ЄП, встановленої для ІІІ групи, яка включає ПДВ до складу єдиного податку.

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа:kyivobl.ikc@tax.gov.ua

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *