Особливості наступної виборчої кампанії в Ірпені

 

Особливості наступної виборчої кампанії в ІрпеніМайбутня партійна конфігурація в Ірпіньраді залежить від  складу населення, яке братиме участь у виборах новоутворених ОТГ (об’єднаних територіальних громад), у нашому випадку – з адміністративним центром в Ірпені. Як відомо, зі складу нинішньої територіальної громади відходить Гостомель, який стане центром своєї громади. Ворзель перейде з-під підпорядкування Ірпеня до Бучанської об’єднаної громади (Карплюк поступився в змаганні за Ворзель своєму куму Федоруку). Коцюбинське також має намір зажити окремим від Ірпеня життям – не склалися у КІНО (Карплюк і «Нові обличчя») стосунки з Ольгою Матюшиною.

Наразі КІНО активно мусує можливість приєднання до Ірпеня деяких сіл Бородянського та Києво-Святошинського районів, про існування та розташування яких більшість ірпінчан має дуже віддалене уявлення. Все це скидається на невдалий виправдовувальний ідеологічний маневр. Мовляв, Карплюк спроможний не тільки розтринькувати селища, а й збирати їх навколо Ірпеня. Насправді очевидним видається лише перше міркування попереднього речення.

Так от – що це означає на практиці під час майбутніх виборів, якщо Ірпінь залишиться сам по собі – обдертий як липка. Окрім, морально-ідеологічної поразки нинішньої поки що влади (Ірпінь фактично перестає бути столицею регіону), також настане переполовинювання  електорату. Тобто, кількість виборців, що мають право обирати міського голову Ірпеня та депутатів міської ради, зменшиться приблизно удвічі.

Особливості наступної виборчої кампанії в Ірпені

Відтак, 5-% прохідний бар’єр для партій відповідно стане удвічі доступнішим. На минулих виборах у жовтні 2015-го для проходження в Ірпіньраду вистачило трохи більше півтори тисячі голосів за кандидатів від однієї політичної сили. Загалом, тоді прохідний рубіж подолали 7 партій, Нагадаємо підсумки тих виборів:

  1. «Нові обличчя» – 9552 голосів (33,13%), отримали квоту на 15 депутатських мандатів.
  2. БПП «Солідарність» – 3384 (11,74%) – 5 мандатів
  3. ВО «Свобода» – 2535 (8,79%) – 4 мандати
  4. УКРОП – 2184 (7,57%) – 4 мандати
  5. ВО «Батьківщина» – 2027 (7,03%) – 3 мандати
  6. Солідарність жінок України – 1676 (5,81%) – 3 мандати
  7. Партія захисників Вітчизни – 1541 (5,34%) – 2 мандати.

Особливості наступної виборчої кампанії в Ірпені

Тобто, у разі переполовинювання електорату для проходження в Ірпіньраду партії достатньо буде набрати 700-800 голосів виборців. Не таке вже й складне завдання для багатьох популярних кандидатів. Це означає невідворотній процес дробління електорату й широкі можливості для всіляких сюрпризів – проходження маловідомих політичних сил. На минулих виборах такою виявилася Ірпінська організація партії «Солідарність жінок України» під керівництвом Ольги Олійнич,  здобувши аж три депутатські мандати. Не важко здогадатися, що на наступних виборах таких партій-сюрпризів може бути не одна, а кілька. Адже завдання спрощується – набрати 7-8 сотень голосів у межах Ірпеня, з огляду на минулі підсумки для деяких кандидатів – цілком під силу.

Найбільше їх серед нинішньої команди «Нових обличь», в якій дедалі чіткіше простежується розмежування між депутатами, які постійно працюють у своїх округах і мають підтримку, незалежно від своєї ситуативно-партійної приналежності, та політичними пристосуванцями, які без кришування Карплюка нічого не варті.

Найбільш незалежно і впевнено почуваються Олександр Маркушин, Андрій Страховський, Олександр Бурчак, навіть Ігор Вишняков, якщо знову приступить до своїх депутатських справ. Натомість, очільнику «Нових обличь»  якраз найменш потрібні найбільш популярні персоналії навіть у своїй кишеньковій партії. У нього ставка на політичний неліквід на кшталт Плешка чи Попсуй, яких ніхто солідний не підбере, якщо їх Карплюк раптом викине з обойми.

Зрозуміло, що рейтинговим кандидатам реально й доцільно об’єднуватися у свої партії, аніж розчинятися в безликості «Нових обличь». Та й дивіденди в маленьких фракціях звично більші, ніж у великих.

До того ж ще свіжі спогади півторарічної давнини, коли на минулих виборах Карплюк підвів, якщо не сказати підставив своїх однопартійців – проваливши вибори «Нових обличь» до Київської облради. Через нього залишилися без очікуваних мандатів Дмитро Христюк, Наталя Семко, Сергій Пащинський та інші діячі, безперечно достойні кращої долі, аніж бути помічниками-заступниками Карплюка. А Ірпінський регіон отримав всього-на-всього один депутатський мандат в обласній раді. І то не завдяки, а всупереч намаганням КІНО ним став депутат від «Свободи» Ігор Домбровський, з яким мер Ірпеня замість того, аби налагоджувати стосунки, навпаки – пішов на конфронтацію.

Відтак, не буде нічого дивного й несподіваного у тому, що найбільш рейтингові нинішні депутати від «Нових обличь» підуть на наступні вибори своїм шляхом, тобто у складі інших політичних сил. Внаслідок чого у наступному восьмому скликанні Ірпіньради вже не буде однієї домінуючої партії з кількома маленькими фракціями-сателітами на вибір на підхваті. Замість них пройдуть 8–10 партій по кілька мандатів. Словом, не буде чийогось чіткого домінування, натомість буде весело.

Олександр НАКАЗНЕНКО

One thought on “Особливості наступної виборчої кампанії в Ірпені

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *