Депутати не змогли усунути з посади Ольгу Матюшину
Питання про дострокове припинення повноважень селищної голови Коцюбинського значилося першим у порядку денного сьогоднішнього зібрання 17-ти депутатів місцевої ради, яке вони нарекли «позачерговою сесією». Натомість, сторона прихильників Ольги Матюшиної цю сесію не вважає легітимної, оскільки на разі не закрита розпочата раніше 2-га сесія Коцюбинської селищної ради 8-го скликання. До слова, сьогоднішня «позачергова сесія», номер якої не було названо, також не була закритою. Та про все по порядку.
Депутатська група, більшість якої є вихідцями з «Нових облич» сьогодні таки всерйоз планували усунути з посади селищної голови Ольгу Матюшину. Про це свідчать підготований ними порядок денний, першим питанням якого значилося «дострокове припинення повноважень Коцюбинського селищного голови», а далі через кілька пунктів – «про виконання обов’язків Коцюбинського селищного голови», «організаційні питання у зв’язку з достроковим припиненням повноважень Коцюбинського селищного голови». Словом, 17 коцюбинських депутатів проілюстрували давню приказку – не кажи гоп, доки не перескочиш. Не маючи очікуваних ними підсумків голосування з 1-го питання, взялися «ділити шкіру невбитого звіра» наступними.
На сьогоднішню «позачергову сесію» їм ледве вдалося назбирати 17 депутатів. Цієї кількості достатньо для проведення сесії та ухвалення питань простою більшістю голосів. Проте, замало для таких рішень, як висловлення недовіри голові, що потребує дві третини, тобто щонайменше 18 голосів. Відтак, депутати скориставшись відсутністю Матюшиної через перебування на лікарняному, знайшли вдалий спосіб викрутитися з цієї ситуації – не закривши свою «позачергову сесію» проголосували за відкладення питань стосовно усунення селищної голови на наступне засідання, яке не відомо коли відбудеться і чи відбудеться взагалі.
Оскільки ситуативна нинішня більшість прихильників Коцюбинського КіНО невдовзі має луснути, наче мильна булька. Зі слів прихильників Ольги Матюшиної, вже розпочато процедуру відкликання депутата Хвостенка (одного з сьогоднішніх 17-ти), невдовзі по його округу мають оголосити позачергові вибори. І на черзі відкликання ще двох депутатів – з 17-ти сьогоднішніх «позачерговців». У разі реалізації своїх планів команда Ольги Матюшиної зможе отримати більшість у селищній раді. Це все у перспективі.
Сьогоднішнє ж засідання на другому поверсі селищного Будинку культури Коцюбинського ознаменувалося ще кількома рішеннями й одними виборами. Присутні депутати в ході таємного голосування одностайно віддали свої голоси за самими ж ними висунуту кандидатуру на посаду секретаря селищної ради Миколи Єрьоменка.
Очевидно, що легітимність сьогоднішньої «позачергової сесії», а відтак і виборів секретаря – питання далеко не вирішене. Втім, процедура його обрання заслуговує на окрему розповідь. Зовні все відбувалося дуже демократично й підкреслено відкрито. Голова лічильної комісії Катерина Ющенко показувала кабінку для голосування, виборчу скриньку, бюлетені та конверти, в які вони потім запаковувалися для передачі у ТВК.
Демонструючи таку відкритість радісно запрошувала, мало не примушуючи присутніх журналістів все це знімати. Хіба що не консультувалася у представників ЗМІ стосовно процедури проведення виборів секретаря селищної ради. А дарма!
Адже маючи чималий виборчий досвід журналісти не могли не помітити низку невідповідностей. Або ж у Коцюбинському своє законодавство, або ж на виборах секретаря ради, як то кажуть, щось пішло не так. Словом, не будемо брати на себе функцій правознавців, просто повідомимо на загал, у тім числі й для правоохоронних органів, наступні факти.
Для виборів секретаря ради не була сформована й проголосована окрема лічильна комісія. Її функцію автоматично взяла на себе та ж сама лічильна комісія на чолі з Катериною Ющенко, вибрана для проведення «позачергової сесії».
Опечатування виборчої скриньки відбулося контрольними папірцями без печатки (її не було у розпорядженні депутатів) лише з підписами членів лічильної комісії.
У бюлетені для таємного голосування за кандидатуру секретаря ради значилося три варіанти відповідей: «за», «проти», «утримався». (Маючи досвід десятків попередніх виборів в інших радах мусимо зазначити, що весь час у бюлетенях значилося лише два пункти: «за» і «проти»).
По завершенні підрахунку голосів під оплески прихильників було аж кілька разів оголошено переможні для Миколи Єрьоменка підсумки. Проте, на радощах депутати мабуть забули проголосувати за затвердження результатів проведеного ними таємного голосування.
Що й говорити – такі от вибори секретаря по-коцюбинськи. До слова, видалася знаковою деталь з виступу депутата – члена регламентної комісії, який ковтав деякі звуки, внаслідок чого вислів «місцеве самоврядування» видавався дуже схожим на «місцеве самомордування». Вочевидь не спроста, бо ж таке визначення значно влучніше ілюструє сьогоднішню «позачергову сесію» в Коцюбинському.