Маразматичні довгобуди та інтригуючі кошториси

Нарешті у травні таки відбулося засідання виконкому Ірпіньради, яке мало зібратися у другий вівторок місяця, тобто 8 травня. Проте переносилося двічі, й нарешті таки відбулося сьогодні, у п’ятницю 18 травня. Причиною називали відсутність на робочому місці міського голови, хоча його в ці дні начебто бачили у виконкомі.

Цікава деталь. На сьогоднішньому засіданні були сільські голови Михайлівки-Рубежівки, Козинців та Бузової, які начебто збираються приєднуватися до Ірпеня. Коли звітували про виконання бюджету за І квартал цього року, Карплюк навіть пожартував, що не варто при представниках малобюджетних сіл згадувати такі показники перевиконання –  на 22 мільйони. Чи то жартома, чи то всерйоз Ірпінський голова запитував у сільських очільників, коли ж вони нарешті приєднаються до нашого міста. Ті жартома відповідали, що все впирається в Михайлівку-Рубежівку, яка межує з Козинцями і Бузовою. (До слова, сама Михайлівка-Рубежівка з Ірпенем не має спільної межі, а тільки з Ворзелем, який зібрався входити до Бучанської ОТГ).

Самі ж сільські голови в кулуарних розмовах «не для преси» доволі скептично налаштовані щодо об’єднання з Ірпенем, кажуть, що швидше за все його не буде. Також цікавий факт, що на виконкомі не було нікого із селищних голів Приірпіння. Очільниць Ворзеля – Ларису Федорук та Коцюбинського – Ольгу Матюшину кілька місяців тому вивели зі складу виконкому. Натомість Гостомельський голова Юрій Прилипко, який раніше регулярно відвідував виконком, вже другий раз поспіль не прийшов на засідання.

Маразматичні довгобуди та інтригуючі кошториси

Тим не менше, виконком таки відбувся. З-поміж багатьох технічних питань варто вирізнити насамперед проблему добудови навчальних приміщень шкіл №№ 2 та 17. Нагадаю, що третій поверх школи № 2 та новий корпус школи № 17 влада обіцяла здати в експлуатацію ще до 1 вересня 2017 року. Потім ця довгоочікувана подія переносилася ще кілька разів. На звітному засіданні виконкому про ці довгобуди згадали в доволі мінорному тоні. Хоча саме цього питання й не було в порядку денному. Коли в. о. начальника управління освіти Олег Білорус доповідав про організацію літнього відпочинку дітей з Ірпеня та селищ, Володимир Карплюк поцікавився, що відбувається на недобудовах 2-ї та 17-ї школи. Чи там взагалі якісь будівельники присутні на майданчиках? Білорус відповів, що робітники є, але хотілося, аби їх було більше, а роботи виконувалися швидше. Проводиться корегування проекту. Є потреба проведення комплексної експертизи. Складають дефектні акти. Заново оформлюють документи. Для прискорення робіт вже почали залучати… батьків школярів, які наглядають за тим, аби будівельники працювали на об’єктах.

Про причину такої ситуації Карплюк сказав наступне: «У рамках тендерів часто заходять незрозумілі, невідомі нам організації, які за рахунок низької ціни перебивають участь в тендері іншим учасникам. Були у нас випадки, коли переможці тендерів торгувалися з наступними місцями, щоб продати право виконувати тендерні роботи. Тому часто це доходить до маразму, і роботи, які можна виконати за 2-3 місяці, виконуються до року. На сьогодні в державі не існує покарання за недобросовісну участь у таких тендерах».

Коли дійшли до затвердження проектно-кошторисної документації КП «Ірпіньжитлоінвестбуду» слово знову взяв Володимир Карплюк, хоча був присутній зазначений у порядку денному директор цього підприємства Ігор Дворніков. Мер зачитав перелік з кількох десятків кошторисних питань, не озвучуючи цифри, хоча вони у нього були на листочку. Йшлося про ремонти вулиць і тротуарів, а також такі «вкрай необхідні» заходи, як ремонт актової зали виконкому та облаштування поливу скверу Стели Творчого Духу.

Маразматичні довгобуди та інтригуючі кошториси

Скільки все це коштує, наразі залишається інтригою. Хоча Карплюк сказав Дворнікову, аби той опублікував всі ці кошторисні показники на сайті. Проте невідомо, коли це станеться. Якщо з такими темпами, як наразі «оперативно» публікують результати поіменних голосувань сесій, то оприлюднення кошторисів може відбутися вже після завершення усіх цих робіт.

Також викликає подив поведінка членів виконкому, ніхто з яких не поцікавився перед голосуванням, яку суму вони «легким помахом руки» цілим списком «благословили» на використання з міського бюджету.

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *