ЛІСИ ПОВЕРТАЮТЬ НАРОДУ!

Захист прокуратурою інтересів держави та громадян у сфері земельних відносин

ЛІСИ ПОВЕРТАЮТЬ НАРОДУ!

Земельні відносини завжди були та залишаються актуальним аспектом суспільного життя, та одним із найважливіших об’єктів правового регулювання. Їхній характер й особливості значною мірою зумовлені специфікою об’єкта – землі, яка виконує багатоаспектні функції. Вона як один із відносно самостійних природних об’єктів, в той же час є найважливішою частиною єдиної екосистеми. При цьому від якісного стану землі багато в чому залежить екологічне благополуччя кожної людини, суспільства та держави в цілому.

З огляду на важливість питання додержання вимог чинного земельного законодавства при розпорядженні та використанні земельних ресурсів, здійснення нагляду за додержанням і застосуванням законів у вказаний сфері є пріоритетним напрямком у роботі прокуратури міста Ірпеня з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері.

Завдяки зусиллям прокуратури міста та безпосередній підтримці громадськості Ірпінського регіону в судах вдалося відстояти такі паркові зони міста Ірпеня, як парк культури та відпочинку імені Стельмаха, сквер в районі військового шпиталю, також в судах триває спір по землях парку «Курган», де справа зараз перебуває на розгляді у Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних та кримінальних справ.

Крім того, активну роботу проведено, щодо збереження земель лісового фонду. За матеріалами перевірки прокуратури міста Ірпеня, прокуратурою Київської області заявлено позов по землям так званого «Бучанського межигір’я» та скасування рішення 2002 року, яким всю рослинність в межах міста Буча було віднесено до зелених насаджень загального користування, а всі землі, окрім тих що перебували у власності чи користуванні віднесено до земель житлової та громадської забудови.

ЛІСИ ПОВЕРТАЮТЬ НАРОДУ!

Незважаючи на це, органами прокуратури вдалося 29.07.2015 відстояти свою правову позицію щодо вказаного рішення та скасувати його, оскільки з наявних матеріалів лісовпорядкування вказані землі відносилися до Бучанської лісової дачі та були лісами 1 категорії.

Крім того, справи по поверненню земель «Біличанського та Гостомельського лісів», які відповідно до Указу Президента України стали землями заказнику Національного парку «Голосіївський».

Це лише та незначна частина роботи, яку прокуратурі міста Ірпеня вдалося виконати для відновлення стану законності у сфері земельних відносин в Ірпінському регіону.

Значну роль у вирішенні вказаних справ відіграла громадськість, яка на прикладі вищевказаних справ брала активну участь та змогла показати, що їй не байдуже доля їхнього рідного краю.

 

Оксана ЗАБРОЦЬКА,

Прокурор прокуратури міста Ірпеня

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *