Карплюк замість Лободи виключає з партії Куценка і «протягує» потрібні рішення

Депутати нарікають на фальсифікацію електронної системи голосування

 

Такі події відбувалися на сьогоднішній 33-й сесії Ірпіньради, на якій було чимало «смажених» питань і подій. Атмосфера почала нагнітатися з самого початку засідання. Депутат від «Батьківщини» Артем Калічка запротестував проти прийняття проекту порядку денного без обговорення, зажадавши вилучення деяких питань. Натомість головуючий Володимир Карплюк проігнорував зауваження депутата, мовляв, електронна система так влаштована, що вилучити питання неможливо, єдиний вихід – не підтримати питання під час голосування. Щодо системи голосування надалі виникало чимало питань, але про все по порядку.

Карплюк замість Лободи виключає з партії Куценка і «протягує» потрібні рішення Депутати нарікають на фальсифікацію електронної системи голосування

 

Схема отримання землі в Ірпені

З депутатським зверненням на початку сесії виступив депутат Київоблради від «Свободи» Ігор Домбровський. Він звернув увагу на часті інформаційні напади на свободівців, «написані в кабінетах, наближених до влади адептами та прихильниками пастора Аделаджи, які так комфортно почуваються в навколомерському оточенні». Депутат зокрема назвав прізвища відомих «поставників тітушок на Антимайдан»: Кульчицької, Алєксеєвої та одіозного Петра Щербини, які на його думку і донині можуть мати близькі зв’язки з лідером Антимайдану Олександром Зінченком, що «нині переховується в Росії і веде антиукраїнську діяльність». Зі слів Домбровського, за їхнім сценарієм, схожим на сценарій екс-мера Києва Черновецького, нинішня Ірпінська влада намагається стикати лобами атовців зі свободівцями та іншими громадськими активістами, маніпулюючи фактами. На вчорашніх зборах ірпінських атовці зверталися до свободівців з питанням, за якою схемою можна отримати землю в Ірпені. Відтак, Ігор Домбровський озвучив цю схему з сесійної трибуни: «У нас є «прокладка» – «Ірпіньжитлоінвестбуд», який видає земельні ділянки без конкурсу, без нічого. Потім вони йдуть у суборенду забудовникам. Наприклад, роздано земельних ділянок 2 гектари. На краю Ірпеня по Єсеніна вартість, ми знаємо, близько семи тисяч доларів (очевидно, малося на увазі за сотку – ред.). Якби це видавалося з конкурсу, то вартість була б мільйон чотириста тисяч доларів».

Карплюк замість Лободи виключає з партії Куценка і «протягує» потрібні рішення Депутати нарікають на фальсифікацію електронної системи голосуванняДалі Домбровський вдався до аналізу цін на ірпінські квартири. «Деякі посадовці придбали квартири вартістю 4 тисячі доларів, а деякі депутати, які декларують 600 квартир в одні руки, ці квартири попродавали по 5 тисяч доларів. Оце «реальна ціна» на сьогоднішній день квартир в Ірпінському регіоні. Тому на цю суму з двох гектарів  матимете не 25 квартир, які вам пропонують, а матимете 280 квартир», – своєрідно обіграв цінову політику ірпінських забудовників депутат облради. Нажаль, продовжити виступ Ігорю Домбровському не дозволив  Володимир Карплюк, вимкнувши мікрофон, чим вкотре порушив закони про місцеве самоврядування.

 

Ірпіньрада систематично порушує Закон про оприлюднення голосувань

Далі депутат Ірпіньради від «Свободи» Сергій Глиняний виступив із зверненням виконувати вимоги Закону України «Про місцеве самоврядування» у частині публікації результатів голосування місцевих рад. «У статті 59 чітко сказано, що результати поіменного голосування підлягають обов’язковому оприлюдненню в день голосування на офіційному веб-сайті ради, і мають там зберігатися необмежену кількість часу.

Карплюк замість Лободи виключає з партії Куценка і «протягує» потрібні рішення Депутати нарікають на фальсифікацію електронної системи голосуванняЦя норма не виконується з минулого року», – зробив висновок Сергій Глиняний, додавши, що на офіційному сайті значиться 90 питань порядку денному сьогоднішньої сесії, а в розданих депутатам сьогодні порядку денному їх виявилося 96. «Я вас запевнюю, що 96 питань на офіційному сайті не з’являться, і результати голосувань ніхто не знає», –  резюмував депутат, зажадавши, щоб ця заява була прийнята за офіційне звернення, аби робота Ірпінської міської ради відповідала нормам Закону.

 

Що не продається за 7… дарується за 14 мільйонів

Потім зайшла сварка за Будинок культури на БКЗ, питання якого провалили на минулій сесії, коли депутат Марія Шевченко виступила проти прийняття до комунальної власності споруди за оціночною вартістю удвічі більшою за ринкову.

Цього разу після палкої словесної перепалки з Марією Шевченко депутати проголосували за прийняття до комунальної власності будівлі за адресою вул. Соборна, 183 загальною площею 1471,5 м кв. вартістю 14 млн 173 тис. 488 грн. Після того, як Карплюк запевнив присутніх, що це оціночна вартість згаданого об’єкта, без якої не можна прийняти на баланс, а сама передача Будинку культури на БКЗ приватною особою буде для міста безкоштовною. Такі от метаморфози в Ірпені. Не змогла людина продати споруду за 7 з лишком мільйонів, то вирішила її віддати за дарма, при цьому чомусь (?) «намалювавши» оціночну вартість 14 173 488 грн.

 

СМУ не забудували – так вирішили витруїти

Депутат Лаврентій Кухалейшвілі  у своєму виступі звернув увагу на шкідливі викиди ТОВ «Екософт», яке має виробничі потужності в Ірпені в районі СМУ. Раніше підприємство розмістило оголошення про отримання дозволу на викиди шкідливих речовин у повітря. При цьому Карплюк неодноразово перебивав депутата, коли він зачитував назви шкідливих речовин, які згідно оголошення «Екософту» мають потрапляти в повітря, яким ми всі дихаємо. Кухалейшвілі наголосив на недопустимості таких викидів в атмосферу. «Як розумію, ви СМУ не можете поставити на коліна, нас забудувавши, то ви вирішили нас труїти!, – зробив висновок Лаврентій Кухалейшвілі, далі додавшию. – У мене є знайомі, які працювали на цьому «Екософті», так у них шкіра на руках облазить. То про яке «місто здоров’я» може йти мова?!». Після чого Карплюк якось формально сказав «я підтримую», одразу переключившись на інше питання.

 

Розпочато процедуру відкликання депутата

Найцікавішою видалася суперечка Карплюка з уже колишнім однопартійцем. Представляючи депутата Святослава Куценка, міський голова повідомив про виключення з партії та фракції і «початок процедури відкликання його як депутата». «А Лободу, значить, залишаєте?», – пролунала репліка із залу під гул невдоволення. Справді, депутат Наталія Лобода сьогодні була присутня в сесійній залі і голосувала разом з іншими. Незважаючи на те, що на попередній сесії 27-го квітня, за словами Карплюка, вона написала заяву про складання депутатських повноважень. Цю заяву начебто повинен був розглядати з’їзд партії «Нових облич», анонсований її лідером на кінець травня. Лобода після резонансного скандалу з тортиком на російському телебаченні була відсутня на кількох сесіях, а сьогодні тихенько з’явилася в сесійній залі. Про її подальшу депутатську долю схоже забули, намагаючись це питання «спустити на гальмах».

Карплюк замість Лободи виключає з партії Куценка і «протягує» потрібні рішення Депутати нарікають на фальсифікацію електронної системи голосування
Депутатка від НО Наталія Лобода сьогодні була на сесії Ірпіньради. Сиділа поруч із багатоквартирним мільйонером Ігорем Оверком

 

«Воно нам треба, Володю?»

Та повернемося до виступу депутата Куценка, якого Карплюк замість Лободи надумав позбавляти депутатського мандата.

«Не виключення з фракції, не виключення з партії не примусять голосувати мене за твої бізнесові питання, – сказав Святослав Вікторович. – Володю, ми з тобою давно знайомі. Я скажу тобі чесно – це не той метод, який на мене подіє. Я живу в цьому місті й залишуся тут жити. А якщо хтось думає, що він переїде у Євросоюз за рахунок міста, то це не так. Вибач мене, «Промоенерджі» – це бізнесовий проект. Це колишній комбінат «Перемога», який зараз віддаємо в оренду одній компанії. Те, що не платилося місту – це погано. Але чи добре, що там буде забудова? Що там буде житловий масив? Воно нам треба, Володю?».

Карплюк замість Лободи виключає з партії Куценка і «протягує» потрібні рішення Депутати нарікають на фальсифікацію електронної системи голосування

На що Карплюк заперечивши наміри житлового будівництва відповів: «Принципова позиція, що там буде промислова зона». Відтак, депутати ухвалили це питання 21 голосом «за».

 

Метаморфози з депутатськими картками для голосування

Взагалі, на цій сесії Карплюку з провладною більшістю вдалося «протягнути» усі питання, по яких не змогли прийняти позитивне рішення на попередній сесії, незважаючи на кількаразові переголосовування під орудою Денисенка.

При цьому, депутати під час голосування і вже по його завершенні нарікали на непрацюючі пульти та неадекватне відображення результатів голосування на сесійному табло. Депутат Артем Калічка звернув увагу головуючого на те, що навіть вийнявши картки з пультів, кількість зареєстрованих на табло не зменшувалася.

Карплюк замість Лободи виключає з партії Куценка і «протягує» потрібні рішення Депутати нарікають на фальсифікацію електронної системи голосуванняВ інших депутатів у розмовах вже після сесії також виникли підозри щодо об’єктивності роботи електронної системи голосування. Ще така деталь. На цій сесії після голосування жодного разу на табло не показували результати поіменного голосування, як це часто робили на попередніх сесіях. Тоді б легко можна було відслідкувати з чиїми картками можливі маніпуляції.

 

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *