Із заплави Ірпінь-річки під залізничним мостом екскаватором вибирають родючий ґрунт

Із заплави Ірпінь-річки під залізничним мостом екскаватором вибирають родючий ґрунт Учора, 28 травня в Ірпені на заплавних землях річки та безпосередньо під залізничним мостом велися земляні роботи, які здійснює МПП “СТК “СОНА”, директором якої є член Ірпінського міськвиконкому Сергій Пащинський.

Як відомо, 26 лютого на засіданні виконкому затвердили кошториси на продовження будівництва набережної на р. Ірпінь у бік мікрорайону Романівка.

Проектно-кошторисна документація по об’єкту “Будівництво земляного полотна з частковим виторфуванням під алею по набережній від вул. Підгірна” сягає 1,5 млн грн.

Із заплави Ірпінь-річки під залізничним мостом екскаватором вибирають родючий ґрунт Ці кошти, як свідчать документи, спрямовуються лише на виторфовування під алею. Тобто фактично на крадіжку торфу в заплаві р. Ірпінь.

Генпідряд на початок будівництва продовження набережної МПП “СТК “СОНА” отримало на безконкурсній основі.

Із заплави Ірпінь-річки під залізничним мостом екскаватором вибирають родючий ґрунт

 

Цікаво, що син виконавця робіт — Олександр Пащинський — депутат ІМР та зять заступника міського голови Лідії Михальченко.

Такі роботи уже призводять до руйнування природного рельєфу берегової лінії річки, може виникнути загроза екологічної катастрофи.

Із заплави Ірпінь-річки під залізничним мостом екскаватором вибирають родючий ґрунт

 

Сама заплава знаходиться за межами Ірпеня. Але депутати Ірпінської міської ради, перевищивши власні повноваження, надали дозвіл на зміну цільового призначення цієї території під забудову.

Екскаватор на заплаві: МПП “СТК “СОНА”, яку очолює Сергій Пащинський, вивозить родючий шар грунту з заплавних земель річки Ірпінь

А за оновленим Генеральним планом м. Ірпеня межі міста розширено ще на 2000 га, зокрема й за рахунок заплавних ділянок та лісових зон.

Варто нагадати, що торфовища відносяться до особливо цінних земель. Змінювати їх цільове призначення може лише Верховна Рада.

Із заплави Ірпінь-річки під залізничним мостом екскаватором вибирають родючий ґрунт

 

На цій території пролягає меліоративна система. Внесення змін чи її списання унаслідок забудови має проводитися за погодженням з Кабінетом Міністрів України.

Хоча на місці розриття Пащинський і надавав дозвільні документи, але правомірність робіт встановлюватиме поліція. Ми і надалі слідкуватимемо за розгортанням подій.

Джерело: Ірпінь онлайн

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *