Ірпінський виконком погодив 5 з половиною мільйонів на викуп радгоспної контори під школу №15

Незвично рано відбувся перший у серпні виконком Ірпіньради. Планово засідання призначають на другий вівторок місяця. У серпні  зібралися на перший. Це при тому, що оприлюднений напередодні порядок денний не передбачав ніяких авральних питань. Причина такого поспіху стала зрозумілою, коли на початку звітного засідання почали вноситися питання «з голосу».

А саме: затвердження експертної незалежної оцінки майна нежитлового приміщення загальною площею 584 кв. м. за адресою: смт Гостомель, вул. Молодіжна, 9. Озвучена загальна сума питання – 5 млн 474 тис 305 грн. З подальшого обговорення стало зрозуміло, що йдеться про перший поверх колишньої радгоспної контори, який викуповується під школу № 15.

Ірпінський виконком погодив 5 з половиною мільйонів на викуп радгоспної контори під школу №15

Питання взявся коментувати депутат Ірпінської ради від «Нових облич» Максим Плешко: «Фінансове управління проаналізувало – сума набагато нижча, ніж всі можливі ДБНи в плані будівництва, в плані викупу… це ще не значить, що за цю суму будемо викуповувати… якщо порахувати всі туди підключені комунікації, електроенергія, там є опалення, газ. Якщо порахувати 580 кв метрів цієї школи, якщо порахувати майже 30 соток ділянка відходить з цією школою, то виходить (тут депутат назвав нерозбірливу цифру) за квадратний метр тисяч гривень – по оцінці, але ми ще будемо намагатися торгуватися з власниками… Це явно нижче ринкової ціни».

«Яка школа без землі?!», – запитав селищний голова Гостомеля Юрій Прилипко. «Нам подарували землю під школу», – заходилася захищати Плешка головуюча на засіданні сьогодні вже четвертий день понад рік «тимчасово в. о. міського голови» Анастасія Попсуй. «Скільки? Я хочу побачити документ!», – наполягав Прилипко. Попсуй щось намагалася пояснити, що документ начебто є на сайті виконкому. На що гостомельський селищний голова зауважив, що йдеться про 16 соток землі біля школи (а не 30, як запевнював Плешко). «Чи може бути школа на 16 сотках?!», – запитання Юрія Ілліча вочевидь було риторичним.

Після такого уточнення Плешко також почав оперувати цифрою 16 соток землі, закріплених за школою. При цьому ірпінський депутат погодився, що для школи такої земельної ділянки замало. З цього приводу представник «Нових облич» запевнив, що «перед школою є ділянка, яку власники також подарують громаді». Надалі оратор у стилі Остапа Бендера обіцяв, що в один день буде викуплене приміщення і прийнята в дар відповідна земельна ділянка під школу. При цьому не вказуючи її розмірів і не називаючи потенційних благодійників, які зібралися у такий спосіб допомогти дітям. З усього було видно, що під благим приводом допомоги дітям (у стилі «Союза мера і орала з «12 стільців») Плешко намагається чимшвидше «протягнути» питання викупу за бюджетні гроші колишньої радгоспної контори під освітній заклад.

Врешті-решт йому вдалося переконати членів виконкому проголосувати за затвердження «незалежної експертної оцінки» майже 5 з половиною мільйонів на викуп під школу першого поверху доволі занедбаного приміщення, пообіцявши, наче Бендер шахістам з Васюків, на місці нинішньої ЗОШ №15 сучасну школу з усією необхідною інфраструктурою, у тім числі й стадіоном.

Ірпінський виконком погодив 5 з половиною мільйонів на викуп радгоспної контори під школу №15

Не знаю, чи усвідомлюють члени виконкому, що під стадіон потрібно щонайменше два гектари землі, і хто їх подарує школі в тому місці? Проте виконком проголосував за запропоноване рішення.

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *