Ірпінські дятли довбуть стіни новобудов

До редакції «Зорі Приірпіння» пролунав тривожний дзвінок. Серед ночі хтось стукає знадвору в стіну квартири… на 7-му поверсі. З вікна нікого не видно. Щоправда, зі світанком причина шуму з’ясувалася. На фасаді новобудови край стіни трудився… звичайнісінький дятел. Він собі довбав дупло в утеплювальному покритті будинку.

Ірпінські дятли довбуть стіни новобудов

Як з’ясувалося,  подібні наслідки діяльності дятли залишили не в одному ірпінському будинку. Усі відомі випадки «дуплування» можна об’єднати такими загальними ознаками – дятли довбуть стіни новобудов, розташованих поряд з парковими зонами, де вони ще залишилися в Ірпені.

Словом, підкидають мороки дятли ірпінським новоселам. Оскільки роблять дупла у зручних для себе, а відтак незручних для людей місцях. Як правило, високо і біля кута стіни. Відтак, аби дістатися власникові квартири, який  з переляку серед ночі дзвонив до редакції, щоб залатати пробиту дятлом дірку в стіні – доведеться викликати альпіністів. Інакше не вийде.

До слова сказати, не всі наслідки діяльності ірпінських дятлів зафіксовані мешканцями будинків. Оскільки чимало квартир у новобудовах залишаються непроданими. Й саме відсутність людей, які б відганяли дятлів, дозволяє цим птахам безперешкодно займатися дуплотворчістю. Тож, купуючи квартиру в Ірпені, окрім усього іншого, варто перевірити чи не пошкоджений в новобудові фасад дятлами.

Власне, за великим рахунком люди самі винні, що втручаються у природу, представники якої у такий спосіб намагаються відстоювати своє право на існування. Бажання багатьох вихідців з мегаполісів «жити у лісі» обертається такими несподіваними наслідками. Словом, варто розуміти, що «жити у лісі» людям самим не вийде, бо там живуть ще багато різних видів тварин, й не тільки дятлів.

Звичаї та поведінку дятлів ще рік тому описав наш автор відомий письменник Валентин Собчук (з його публікацією «Про дятлів і довбодятлів» можете ознайомитися натиснувши ТУТ)

Відтепер ірпінський люд непокоїть питання вирішення цієї проблеми. Є різні пропозиції. Змиритися з тим, що у стіні вашої квартири поряд з вами житимуть дятли. Їм же також потрібно десь жити, оскільки зараз в Ірпені дерева масово вирубують під житлову забудову. Або ж є пропозиція – зводити будинки з уже облаштованими гніздами для дятлів та інших птахів.

Ірпінські дятли довбуть стіни новобудов

Якщо йти таким шляхом, тоді варто передбачувати в ірпінських новобудовах можливість співіснування для усіх представників тваринного світу. Наприклад, на вчорашньому засіданні Ірпінського виконкому всерйоз обговорювалося питання можливості багатоквартирного будівництва в заплаві річки Ірпінь. Можливо, керівництво міста не знає, але ці історично заплавні луки заселені багатьма видами птахів (на жаль, чимало з них зникли через непродуману меліорацію), а також різновидами плазунів та жаб. Відтак, якщо будувати в заплаві, то потрібно в новобудовах передбачати не тільки дупла для дятлів, а й гнізда для лелек, а також водойми та тераріуми для жаб вужів і змій, які нині поки що водяться в заплаві Ірпінь-річки.

Фото Вашої уваги фотодобірка краєвидів новобудов з дуплами

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *