Громада Ворзеля запропонувала на заміну свого старости п’ятьох кандидатів (+ фото, відео)

22 квітня на подвір’ї біля Уварівського Дому представники Ворзельської Громади провели зібрання. Метою його було запропонувати очільникові Бучанської територіальної Громади Анатолію Федоруку кандидатуру на зміну старости Ворзельського старостату. За словами учасників зібрання нинішній староста Андрій Липовецький «хороша людина, але це не посада».

Як зазначила ініціаторка даного зібрання Олена Кравченко, у розмові з нею Анатолій Федорук на зауваження про погану роботу нинішнього старости, запропонував Ворзельській Громаді висунути іншу кандидатуру, яка б її влаштовувала. Мовляв, Липовецький за цю посаду не триматиметься.

Згідно з чинним законодавством кандидатуру старости округу має вносити на розгляд сесії голова громади, а депутатський корпус своїм голосуванням прийняти її, або відхилити. Тож звітні збори Ворзельської громади не мали юридичної чинності переобрати свого старосту. Їхнє рішення радше можна назвати «дорадчою пропозицією».

Під час розважливо-поміркованих та палких і емоційних виступів двогодинних зборів було озвучено чимало проблем Ворзеля: дороги, освітлення, потреба пішохідного тунелю під залізницею, збереження, Будинку композиторів, прибирання сміття, збереження зелених зон від забудов – загалом всього того, що має зберегти статус курорту, яким десятиліттями славилося наше селище.

Промовці зазначали, що законодавчо можливості старости селища дуже обмежені, позаяк він не є розпорядником бюджетних коштів. Але з іншого боку виступаючі зазначали, наводячи конкретні приклади, що навіть без таких повноважень, маючи власне бажання і підтримку людей – можна і потрібно вирішувати нагальні питання Ворзеля. Ініціативність і активність здатні вирішити, або зрушити з місця чимало проблем.

Відтак, аж п’ятеро ворзелян виявили бажання стати старостою Ворзельського старостату. Когось запропонували знайомі, хтось висунувся сам. Визріло дві пропозиції. Провести рейтингове голосування серед п’ятьох кандидатів. Або запропонувати їх скопом на вибір Бучанському голові. З цього приводу було проведено голосування. За пропозицію п’ятьох кандидатів на вибір проголосували 33 учасники зібрання, проти – 27.

Тож тепер Анатолію Федоруку запропонують вибрати старосту Ворзеля з-поміж наступних кандидатів:

Лариса Ковтун

В’ячеслав Преподобний

Марина Христюк

Альберт Мінасян

Олена Кравченко

Словом, невдовзі побачимо висловлювання Федорука про зміну Ворзельського старости виявилося ситуативною формальністю чи дійсним наміром згаданої ротації.

 

Юля СВІЧКОГАС

Олександр НАКАЗНЕНКО

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *