Гостомель йде у «вільне плавання»

Жадібність Карплюка і «Нових облич» спричинила відокремлення селищ від Ірпеня

Про наміри на відокремлення від Ірпеня селищ Приірпіння вже неодноразово писалося й говорилося. Наразі дане питання знову стало актуальним у зв’язку з активізацією прихильників створення нової Гостомельської ОТГ, в яку окрім самого Гостомеля планують долучитися Горенка та Озера. Що все це означає для Ірпеня, проаналізуємо у цій публікації.

Гостомель йде у «вільне плавання» Жадібність Карплюка і «Нових облич» спричинила відокремлення селищ від Ірпеня

Селища «розбігаються, як таргани»

Карплюківська влада відпустила Ворзель «без шуму і пилі» до Бучі, наче так і годиться. Ймовірно, у такий спосіб Карплюк віддячив своєму куму Анатолію Федоруку за прикриття під час загибелі робітника на будівництві. Тоді Карплюк поєднував забудовницьку діяльність із посадою заступника Бучанського міського голови.

Коцюбинське Карплюк і «Нові обличчя» начебто зібралися утримувати під Ірпенем, хоча воно природньо ближче до Києва. Інтерес КіНО (Карплюк і «Нові обличчя») тут зрозумілий – вони хочуть забудувати Біличанський ліс.

Також у ірпінської влади забудовників у цьому плані викликає інтерес і Гостомель, територія якого у чотири рази більша за самий Ірпінь. Проте, тут є ще один важливий інтерес. Міський бюджет Ірпеня наповнюється насамперед за рахунок підприємств Гостомеля.

 

Гостомель йде у «вільне плавання» Жадібність Карплюка і «Нових облич» спричинила відокремлення селищ від Ірпеня

На цій діаграмі вказано скільки коштів надходить до Ірпеня з Гостомеля і скільки повертається назад у вигляді фінансування якихось робіт. Як бачимо, менше 6%. Цьогоріч, з обіцяних 30 мільйонів до Гостомеля не надійшло жодної копійки, і не відомо чи взагалі щось надійде до кінця року.

Бюджет розвитку Ірпеня за рахунок Гостомеля

Пікантність ситуації полягає у тому, що від 50 до 70% бюджету розвитку Ірпеня надходить із Гостомеля. От звідки беруться гроші на всілякі стели «Творчого духу», парки, набережні, колони, фонтани, розважальні заходи і т. ін. Словом, різноманітні «красівості» задля піару правлячої в Ірпені партії фактично переважною мірою фінансуються за рахунок гостомельських платників податків. Тим часом Гостомелю не вистачає коштів, аби добудувати два дитсадочки.

Природньо, що гостомельчани не згодні з таким «братським» розподілом коштів і не збираються миритися з подібною ситуацією. Власне, дивно, що вони ще й досі не змогли відокремитися від Ірпеня. Кілька років Карплюку та його соратникам вдавалося всілякими обіцянками й «підкилимними іграми» утримувати під своїм керівництвом древнє сотенне селище. Проте всякому свавіллю й обману настає край. Видається, що в гостомельчан вже переповнилася чаша терпіння, і вже лише питання найближчого часу, коли вони створять свою об’єднану територіальну громаду.

 

З чим залишиться «місто мрії»?

Гостомельський селищний голова Юрій Прилипко, а також переважна більшість депутатського корпусу Гостомельської ради сповнені рішучості довести до логічного завершення процес утворення об’єднаної територіальної громади з центром в Гостомелі.

Виникає наступне логічне запитання: з ким і з чим тоді залишиться Ірпінь? Карплюк і його найближче оточення вже давно, що називається, сидять на валізах, думаючи куди чкурнути чимдалі від Ірпеня та України, коли нова влада всерйоз, а не «по Луценку» візьметься за розслідування низки кримінальних справ.

Відтак, вимальовується невтішна перспектива, що Ірпінь залишиться зі згадкою про найбагатоквартирніших міського голову та депутатів, які перенаселили місто, позбавивши його можливості розвитку. Внаслідок «дбайливого господарювання» КіНОшиків Ірпінь зостанеться без підпорядкованих йому селищ, історичною, економічною й земельноресурсною перлиною серед яких є Гостомель.

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *