Гнучкі сонячні батареї живитимуть смарт-годинники та інші гаджети

Гнучкі сонячні батареї живитимуть смарт-годинники та інші гаджети

Надлегкі, гнучкі сонячні батареї вже незабаром зможуть живити смарт-годинники, або інші гаджети. Дослідники розробили гнучку сонячну комірку, яка ідеально підходить для електронних пристроїв. Вона в 10 разів тонша (0,3 мікрометра) за людську волосину і неймовірно легка. Що важливо, така сонячна комірка має досить високу ефективність і забезпечує вихідну потужність 9,9 Вт на грам. Цього вдосталь для живлення енергією повнофункціональних розумних годинників, повідомляє Еngadget.

Запропонована технологія може підтримувати роботу пристроїв протягом тривалого часу. Випробування показують, що ефективність знижується на 4,8% відсотка після більш ніж 4700 годин, і «мінімальна деградація» спостерігається після 20 тис. годин роботи. За даними вчених, корисний термін експлуатації складе 11,5 років.

Дослідникам вдалося створити таку сонячну комірку завдяки розробці «механічно міцних» світлопоглинаючих матеріалів, що забезпечують найвищу ефективність перетворення енергії серед органічних елементів – на рівні 13%. Це менше, ніж у багатьох звичайних сонячних елементів (більше 20%), однак вдосталь для пристроїв, що носяться на руці. Такі сонячні комірки відносно легко виготовити завдяки технології безперервного друку.

Дослідники мають намір комерціалізувати технологію, проте не уточнюється, коли саме це відбудеться.

Джерело: ecotown

 

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *