Екологія довкілля: у кафе зі своїм посудом

Екологія довкілля: у кафе зі своїм посудом

У Кременчуці (Полтавська область) працює 12 кав’ярень, у які відвідувачі приходять зі своїми чашками та тарілками.

Про це свідчить мапа волонтерського проекту Eco friendly cafe, який допомагає зменшувати кількість використаних одноразових стаканчиків у кав’ярнях України вже два роки поспіль, передає Кременчуцька газета.

В eco-friendly кафе можна отримати знижку на каву: мінус 2 гривні від вартості напою, або приємний сюрприз за усвідомлену відмову від використання одноразового посуду.

“До нас приходять зі своїми тарілками, чашками, – розповідає бариста Яніна, з кременчуцької кав’ярні. – Ми на це адекватно реагуємо., наллємо, хоч в пляшку чи термос, аби було комфортно!».

Навіть в умовах нашого міста можна допомогти природі. І для цього не треба багато зусиль. Екологічний рух “Zero waste” (з англ. – “нуль відходів”) є частиною філософії, в основі якої лежить ідея запобігання утворенню зайвих відходів шляхом відмови від одноразових речей на користь багаторазових.

У Кременчуці вже є чимало еко-свідомих відвідувачів, які заходять за смачними напоями зі своїми горнятками.

“Зараз кременчужани нерідко приходять зі своїм посудом: термосом чи чашкою, – розповідає бариста Анна. – Частіше просять робити каву без кришки та без трубочки».

Потрібно зробити похід у кафе зі своїм посудом модним, переконана еко-активістка Марина Орлова. “Петро І ходив зі своєю ложкою і правильно робив, – каже вона. – Не купую каву з собою, не використовую для напоїв пластикові трубочки, ношу чашку з металу, такий собі келих, який згодиться не тільки для кави, але й для вина».

Внутрішні стінки паперових одноразових стаканчиків покривають спеціальною поліпропіленовою плівкою або LDPE-покриттям. Сьогодні в Україні немає можливості переробляти таку тару, натомість українці можуть приєднатися до еко-руху “Zero waste” спрямованого на заміну одноразових стаканчиків для кави to go (з англ. – “з собою”) на багаторазові чашки, радить Марина Орлова.

Джерело: ecotown

 

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *